Франківські медики виходили хлопчика, який народився на 34-му тижні вагітності

 • При народженні немовля важило 1880 грамів, потім його вага зменшилась до 1680.

  Медики Івано-Франківського міського клінічного перинатального центру врятували життя передчасно народженого хлопчика Енея Радиша.

  Про це йдеться на сайті пологового.

  Історія маленького Енея схожа на сотні інших історій передчасно народжених малюків та щемлива для матері й батька. Еней Радиш народився 1 серпня 2023 року шляхом кесаревого розтину. На 34-му тижні вагітності у жінки відійшли води. Щоб зберегти життя дитинці, матуся з татом одразу сіли в машину і приїхали у Міський перинатальний центр, оскільки мешкають у селі Рожнів, Косівського району.

  Мати дитини Юлія Радиш розповідає, що лікарі закладу і до, і під час, і після операції постійно слухали серцебиття малюка, контролювали стан матері та дитини.

  «Лікарі робили все, щоб мій Енейчик був живим і здоровим», – каже Юлія.

  Народився хлопчик кволеньким, перебував на апараті ШВЛ і на SIPAP, а зараз знаходиться у кувезі.

  При народженні немовля важило 1880 грамів, потім його вага зменшилась до 1680 грамів, а тепер малюк почав набирати вагу і важить 1720.

 • «Лікарі постійно підтримували мене. Казали, що все буде добре, так і є. Я бачу, як мій синочок росте, розвивається, який він вже активний. Це завдяки зусиллям лікарів. Я спочатку дуже переживала за нього. А хто б не переживав? Адже 34 тижні – надто малий термін для народження! Та лікарі мене усіляко підтримували. І я бачу, що з моїм Енейчиком вже все добре», – зауважує молода матуся.

  Як тільки хлопчик набере понад два кілограми ваги, то його випишуть додому. А вдома на нього чекає старший братик Остап, якому 6 рочків.

  «Дякуємо лікарям, що допомогли нам, зробили усе можливе, щоб дитинка народилась жива. Надіюсь, буде здорова і все буде добре. Дякуємо за підтримку, за дуже гарне ставлення. Тут лікарі дійсно знають, що роблять, професійно виконують свої обов’язки, роблять усе, щоб дитинка вижила та росла здоровою», – зауважує тато хлопчика Григорій Радиш.

  Читайте також: 24 дні на ШВЛ: франківські медики врятували 3-річну дівчинку від правця

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!