Франківський драмтеатр у 2023 році заробив майже 18 млн грн

 • Більшість отриманих від держави коштів театри спрямовують на заробітну плату співробітників та сплату податків.

  Івано-Франківський національний драматичний театр імені Івана Франка в 2023 році заробив 17,9 млн грн, що на 58,7% більше, ніж у попередньому році, пише КУРС.

  Про це йдеться в дослідженні від команди YouControl.Market, яка проаналізувала фінансові показники українських театрів в час війни за допомогою даних з відкритих джерел.

  У 2023 році на підтримку національних театрів тільки за програмою “Фінансова підтримка театрів” (КПКВК 3801110) держава виділила понад 1,3 млрд грн. 

  Загалом із державного бюджету за цією програмою фінансуються 8 театрів. За даними YC.Market, найбільше коштів у 2023 році отримав Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка — понад 322 млн грн, найменше — Франківський драмтеатр — майже 45 млн грн.

  Необхідно зазначити, що більшість отриманих від держави коштів театри спрямовують на заробітну плату співробітників та сплату податків. Ще частина йде на сплату комунальних послуг, і лише кілька відсотків – на нове обладнання чи оновлення декорацій.

  Які ж театри у 2023 році заробили найбільше? 

  Усі національні театри у 2023 році заробили більше, ніж у 2021 році. Тільки Одеський оперний театр у 2023 році не перевищив свій рівень чистого доходу 2021 року.

  Найбільше доходів серед національних театрів за 2023 рік згенерував Театр опери та балету імені Т. Шевченка — більше як 53 млн грн. Майже 46 млн грн чистого доходу отримав Театр Франка, ще 31,5 млн грн доходу отримала Львівська опера.

 • Найбільший чистий дохід серед театрів комунальної власності у Київського театру оперети — майже 157 млн грн. Понад 70 млн грн чистого доходу згенерував Київський театр опери та балету для дітей і юнацтва, ще понад 67 млн грн — Молодий театр.

  Звертаємо увагу, що, як показує аналітика даних, комунальні театри включають у чистий дохід і кошти, отримані з місцевих бюджетів, які використовують для ведення своєї основної операційної діяльності. 

  Як зазначають у Національній спілці театральних діячів України, 2023 році кількість глядачів однозначно збільшилася, оскільки театри призвичаїлися до нових умов, а глядачі потребують емоцій та вражень. Театри стали доступними раніше, ніж відновилася концертна діяльність естрадних виконавців, тож в цю паузу глядачі обрали театр і залишилися там.

  Читайте також: На Франківщині вилучили з бібліотек понад 1,5 млн російськомовних видань

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!