Франківцям покажуть виставу, написану дві тисячі років тому

 • Сьогодні, 25 листопада, у Франківському драмтеатрі анонсували показ трагедії “Едіп”.

  Ця вистава була написана більше ніж дві тисячі років тому в Давній Греції, її автором є Софокл. А перекладена на українську мова вона Іваном Франком у 1894 році.

  Ця робота для нас є довгоочікуваною, як і вистави у Давній Греції. Тоді всі ходили на свята, яке починалося вдосвіта і тривало до ночі. В нашій роботі збережена давньогрецька естетика. Троє акторів виконають шість головних ролей, також буде традиційний хор“, – розповів генеральний директор драмтеатру Ростислав Держипільський.

  Прем’єра “Едіпа” відбудеться 26 та 27 листопада. Режисер Андрій Приходько обіцяє не переказувати фабулу класичної трагедії. Натомість він збирається передати ідею того, що треба будь-якою ціною робити те, що необхідно. А ціною вигнання і самозречення герой йтиме до вищої мудрості.

  Ми зазвичай готові героїчно боротися з чиїмось недоліками, але при цьому геть не можемо змінити самих себе. При цьому ми часто думаємо, що те, що відбувається з нами – унікальне. Але це було, вже тисячі років тому було. Традиційний грецький хор уособлюватиме наших сучасників, які є геть не святими. Буде зустріч, своєрідне роздоріжжя епох і персонажів”, – пояснив Андрій Приходько.

 • Читайте також: В Івано-Франківську презентували фотовиставку тернополянки «Світи»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!