Генерал США закликав світ підготуватися до розпаду Росії

 • Колишній командувач армії США у Європі, генерал Бен Ходжес закликав починати готуватися до розпаду Росії з низки причин та зменшити геополітичні наслідки цього процесу.

  Про це пише “Українська правда” з посиланням на Ходжеса у The Telegraph

  Він зазначив, що керівництво Росії переживає кризу довіри, а виявлені під час війни з Україною слабкості РФ, скоріше за все, призведуть до початку кінця. Крах країни, яка охоплює понад 120 етнічних груп, спочатку може бути поступовим, але швидко може перетворитися на дещо неконтрольоване. 

  “Якщо ми не підготуємося до такої можливості так, як ми не підготувалися до розпаду Радянського Союзу, це може створити величезну нестабільність у нашій геополітиці”, – сказав Ходжес. 

  Генерал Бен Ходжес додав, що є щонайменше три фактори, які можуть призвести до розпаду РФ. 

  По-перше, це падіння внутрішньої довіри до російської армії, яка традиційно була основою легітимності Кремля. Російські чоловіки, колись спокушені розмірами зарплат в армії, наразі уникають масового вербування. Це загострило непропорційне вербування етнічних меншин із Чечні та інших країн у віддалених регіонах – груп, які найлегше використовувати як гарматне м’ясо. За словами генерала, якщо чеченці, наприклад, вирішать розв’язати ще одну війну за незалежність, то Путін не знайде військових ресурсів для боротьби з ними. Відсутність реакції з боку керівництва потягне за собою низку подібних повстань по країні.

 • По-друге, російська економіка через втрату енергетичних ринків, які раніше компенсували відсутність сучасної промисловості в РФ, не зможе підтримувати населення у 144 млн.

  Росія також робила ставку на експорт зброї, але жодна країна зараз не зацікавлена ​​у купівлі такої зброї: “навіть у Росії колодязь стоїцизму має свої межі”.

  Третій чинник – малонаселеність Росії відносно територій, якими володіє країна.  

  Читайте також: Україна приєднається до зони роумінгу ЄС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!