Генпрокурори дев’яти штатів підтримали заборону TikTok у США

 • Компанію звинуватили у спонуканні користувачів ділитись конфіденційною інформацією.

  Група з 18 генеральних прокурорів дев’яти штатів підтримала заборону Монтани китайського додатка TikTok, передає «Главком» з посиланням Reuters.

  Генеральні прокурори штатів Вірджинія, Джорджія, Аляска, Юта, Індіана, Небраска, Айова, Кентукі та Південна Дакота заявили, що суддя має відхилити позови китайської компанії.

  «TikTok навмисно бере участь в оманливій бізнес-практикі, яка спонукає осіб ділитися конфіденційною особистою інформацією, до якої може легко отримати доступ Комуністична партія Китаю, а також тому, що платформа шкодить дітям у Монтані», – говориться у заяві.

  Минулого місяця генеральний прокурор Остін Кнудсен заявив, що законодавчий орган і губернатор Монтани «поступили правильно, заборонивши роботу TikTok у штаті, поки він перебуває під контролем іноземного супротивника».

  У березні законодавці звинуватили китайський додаток у розміщенні шкідливого контенту та заподіянні «емоційного стресу» молодим користувачам.

  TikTok заявляє, що «не передавав і не передаватиме дані користувачів США уряду Китаю і вжив істотних заходів для захисту конфіденційності та безпеки користувачів».

  Монтана може накласти штраф у розмірі 10 тис. доларів за кожне порушення TikTok, при цьому закон не передбачає штрафних санкцій для окремих користувачів додатка. За оцінками TikTok, сервісом користуються 380 тис. осіб у Монтані, або більше третини з 1,1 мільйона жителів штату.

  Читайте також: Більшість американців вважають TikTok загрозою національній безпеці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!