Глава МЗС Румунії: Задля нашої безпеки Росія має зазнати стратегічної поразки в Україні

 • Наголошується, що військова та фінансова підтримка України з боку західних союзників має тривати “стільки, скільки буде необхідно”. Тому що питання стоїть не лише про майбутнє України, а про безпеку усієї Європи.

  Міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску у своєму виступі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі наголосила, що західні союзники мають допомогти завдати Росії стратегічної поразки в Україні задля власної безпеки. Як повідомляє “Європейська правда“, тези її виступу наводить Digi24.

  Вона зазначила, що Румунія на попередніх етапах своєї історії мала чималий досвід відносин з Росією. І зараз не має ілюзій щодо того, чим є РФ.

  “Зараз проти нашого сусіда ведеться повномасштабна війна… Для нас усе дуже зрозуміло: Росія повернулася до ревізіоністської політики у міжнародних відносинах, Росія насильницьким способом кидає виклик міжнародному правопорядку, встановленому після Другої світової, і керується застарілими концепціями “сфер впливу”, – зауважила Одобеску.

  “Росія має отримати в Україні стратегічну поразку. Якщо цього не станеться – вона може не зупинитися на кордонах України. Для них (Росії) ця війна ідеологічно та політично вмотивована”, – підкреслила міністерка.

  У своєму виступі вона жорстко засудила триваючі російські атаки по критичній інфраструктурі в Україні. Також окремо згадала удари по дунайських портах, впритул до кордону Румунії.

  У тій самій панельній дискусії, присвяченій російській загрозі, брали участь також литовський єврокомісар і віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський та його литовський колега Габріелюс Ландсбергіс.

  Сікорський у своєму виступі розкритикував ідею схилити Україну до переговорів з Росією, згадавши про “кишенькових Чемберленів”.

  До теми: Волонтери купили 100 гранатометів для прикарпатських військових

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!