Гончарук пояснив, чому і на яких умовах Аваков лишився очільником МВС

 • Новообраний прем’єр-міністр  України Олексій Гончарук каже, що рішення залишити в складі уряду міністра внутрішніх справ Арсена Авакова було одним із найскладніших, однак очільнику МВС “окреслили червоні лінії”, за які не можна переступати. Про це  прем’єр сказав в інтерв’ю журналістам 30 серпня.

  “Рішення по Авакову дискутується і є складним. Але справа, якою я і моя команда займається, узагалі не має простих рішень. Єдине що я можу сказати: ми дуже чітко окреслили червоні лінії, поговорили серйозно”, – запевняє Гончарук.

  На прохання висловити власну думку щодо фігури Авакова прем’єр сказав:

  “Я вважаю, що Аваков зробив багато хорошого для країни в певний період часу. Водночас є багато підстав вважати, що він великий бізнесмен, який має певні свої інтереси”.

  Гончарук поспішив повторити свою обіцянку, що в новому уряді “красти не будуть”.

  “Якщо преса, громадянське суспільство будуть мати дуже конкретні претензії, ми з президентом домовились: перша серйозна підстава вважати, що модель поведінки неприпустима, і будь-яка людина (не тільки Аваков) – має піти”, – наголосив прем’єр.

  Серед мотивації, яка сприяла втриманню глави МВС на посаді, Гончарук вказав забезпечення чесних виборів та те, що “в країні – війна”.

  “В умовах війни ця людина відповідає за найбільший безпековий блок, в уряді, який досить молодий, багато людей не мають додаткового досвіду… За сукупністю всіх плюсів і мінусів команда прийняла рішення залишити пана Авакова в складі уряду”.

  Гончарук, однак, запевнив, що Аваков “не є незамінним” та висловив невдоволення темпами реформи поліції.

  “Одна з тих реформ, яка не відбулася, – це реформа поліції. “Патрулька” була… й далі вона не пішла. Реформу кримінальної поліції треба продовжувати”, – сказав прем’єр-міністр.

  Гончарук повідомив, що планує наступного тижня зустрітися з Аваковим і “глибоко поговорити на цю тему”.

  Раніше голова фракції політичної партії “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков залишатиметься на цій посаді як «перехідний» міністр упродовж півроку.

  Читайте також: Олексій Гончарук: що відомо про наймолодшого прем’єра в історії

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!