Гроза, град і похолодання: стало відомо, коли зміниться погода на Прикарпатті

За даними УкрГідрометцентру, в зв’язку з переміщенням активного атмосферного фронту із Центральної Європи у західних областях України 13-14 серпня очікуються грози, подекуди град та шквали 15-20 м/с.

Вдень 13 серпня та протягом доби 14 серпня на заході країни значні дощі, в окремих районах шквали 25-28 м/с.

14 серпня у західних областях, зокрема, на Прикарпатті прогнозують зниження денної температури до 20-25° (на 5-10°). Спека, яка панувала попередніми днями, закінчиться.

Крім того, 13-14 серпня на території Івано-Франківської області очікується 4-го класу (висока), місцями 5-го класу (надзвичайно висока) пожежна небезпека. У зв’язку зі спекою є ймовірність виникнення пожеж у екосистемах.

Головною причиною їх виникнення є людська недбалість і недотримання  правил протипожежної безпеки. Рятувальники закликають людей дотримуватися на природі правил пожежної безпеки й не допускати загорань в екосистемах.

У лісах і парках багаття слід розкладати тільки на спеціально відведених ділянках, ні в якому разі не залишати його без нагляду й обов’язково гасити перед поверненням додому. Якщо ви розпалюєте вогнище у себе на подвір’ї, робити це треба у безвітряну погоду на відстані мінімум 15 м від будівель і споруд.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!