Хірурги сформували сечовий міхур дворічному франківцю, якому частину органів видалили через онкологію

  • Матвійчику з Івано-Франківська лише два роки, понад рік з яких дитина боролася з пухлиною м’яких тканин.

    Злоякісне утворення локалізувалось у малому тазі малюка та вразило прилеглі внутрішні органи. Позбутися пухлини хлопчику допомогли онкохірурги та урологи Івано-Франківщини разом із колегами з Першого медичного об’єднання Львова, які провели дитині лапароскопічне оперативне втручання.

    Всього через три невеликі проколи вони видалили 10-сантиметрову пухлину, а разом із нею мусили забрати й уражені органи: сечовий міхур, простату та частину прямої кишки. Для виведення сечі лікарі встановили малюкові уретрокутанеостому, тобто штучний отвір на животі, повідомили в обласному департаменті охорони здоров’я, повідомляють у департаменті.

    Після видалення злоякісної пухлини Матвійко пройшов ще кілька курсів променевої та хіміотерапії. А, коли зміг побороти онкологію, його лікарі вирішили, що малюк має отримати шанс на повноцінне життя. Мова про видалення стоми та налагодження контрольованого сечовипускання. Аби хлопчик знову міг ходити в туалет у природній спосіб, йому потрібно було сформувати новий сечовий міхур.

    За складну реконструктивну операцію – за участі особистого лікаря Матвійка з Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні Юрія Томащука – знову взялися спільно із львівськими хірургами та урологами.

    Медики зазначають, що дітей із такою проблемою в усьому світі дуже мало. Злоякісна пухлина вкрай рідко вражає саме сечовий міхур – це лише 1,4 % від загальної кількості випадків дитячої онкології. Тому такі операції з видалення та реконструкції – поодинокі. І технологічно це дуже складні втручання. Перший етап хірургічного лікування допоміг дитині врятувати життя, а другий має забезпечити контрольоване сечовипускання, а, отже, і нормальну якість життя.

    Попри складність реконструктивного втручання, хірургам вдається успішно сформувати новий сечовий міхур. Зробили вони це з тканин товстого кишківника та вшили туди сечоводи. Тепер сеча відходить у новосформований резервуар з клапаном.

    Уже на четверту добу після успішної операції Матвійко повернувся зі Львова додому – в Івано-Франківськ. Він добре почувається: багато усміхається, грається та їсть з апетитом. Тепер – після такої довгої боротьби лікарів за це дитя – Матвійчик нарешті здоровий.

    До теми: Чотирьох прикарпатців, постраждалих внаслідок вибуху нафтопроводу, транспортували для подальшого лікування до Німеччини

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!