Хірурги врятували життя 10-річному прикарпатцю з нестандартною вадою серця (фото)

 • 10-річному Назарку з нестандартною вродженою вадою серця провели складну двоетапну гібридну операцію.

  Про це інформують у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова.

  “До нас звернулися батьки хлопчика з Івано-Франківщини з єдиним симптомом – син знепритомнів. Знадобилося близько місяця обстежень для правильної діагностики, оскільки часто вроджені вади серця бувають нестандартними та непомітними. Провівши комп’ютерну томографію, наші спеціалісти встановили остаточний діагноз – аномальний дренаж легеневих вен у верхню порожнисту вену. Простішими словами – це неправильне приєднання судин від правої легені до верхньої порожнистої вени. А мало б бути до лівого передсердя. Для батьків це було справжнім шоком, адже жодних симптомів недуги у сина не спостерігалось”, – пояснюють фахівці.

  Зваживши всі ризики спеціалісти Центру серця та судин, за участі професора Елеонського університету Томаса Мрочека, вирішили провести двоетапну гібридну операцію.

  Перший етап – ендоваскулярний, тобто без жодного розрізу інтервенційні радіологи закрили венозний протік до судин спеціальним оклюдером, де змішувались всі види крові. Таким чином розділили венозну кров від артеріальної. 

  Наступним етапом було створення всередині серця невеликого тунелю, щоб кров текла правильно – від правої легені до лівого передсердя.

 • Усе пройшло успішно й сьогодні Назарко вже активно ходить та готується до виписки.

  Читайте також:  У Франківську оперували хлопчика, який проковтнув магнітні кульки (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!