Історія – це поле бою: у Франківську відбулась сесія обласної ради, присвячена ЗУНР

 • Сьогодні, 1 листопада, в Івано-Франківську відбулась 25-та урочиста сесія обласної ради.

  Депутати зібрались заради одного питання – “Про 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки”.

  На сесію прийшло лише 48 депутатів із 84. Як повідомив голова обласної ради Олександр Сич, кілька депутатів відсутні з поважних причих, а ще 26 – з невідомих.

  Микола Лазарович, історик, професор Тернопільського національного економічного університету та боєць АТО, виступив з промовою щодо сьогоднішньої урочистої дати.

  “Івано-Франківськ сьогодні є центром дослідження ЗУНР. Якщо говорити про події сторічної давнини, то треба наголосити: історія – це поле бою. Те, що відбувається на Сході – прямий наслідок рішень українського народу. І саме зараз вирішується, чи будемо ми суб’єктами світової політики, чи лише об’єктами”, – розповів Микола Лазарович.

  Після цього героїв УПА, бійців АТО, професорів та дослідників Західноукраїнської народної республіки нагородили грамотами та спеціально випущеними відзнаками “100-річчя ЗУНР”. Зокрема, нагороди отримали сотенний УПА Мирослав Симчич та ветеран дивізії “Галичина” Михайло Мулик.

 • “Саме на фундаменті Західноукраїнської народної республіки постала Україна. Нам не 27, сьогодні ми святкуємо сторіччя нашої держави. І про це треба пам’ятати завжди”, – сказав Олександр Сич, голова Івано-Франківської обласної ради.

  Читайте також: В Івано-Франківську триває міжнародна наукова конференція про ЗУНР

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!