Івано-Франківськ – 16: як живе секретне військове містечко за колючим дротом

 • У Карпатах за колючим дротом заховане місто-привид Івано-Франківськ-16. Подейкують, що куратором будівництва виступив сам Лаврентій Берія.

  Цей населений пункт не позначений на жодних картах, туди не їздять поїзди, про нього говорять пошепки. У містечку лише одна вулиця і 115 будинків, повідомляють “Надзвичайні новини”.

  Там колись була засекречена радянська військова база і ціле місто – Івано-Франківськ-16. Тут, зокрема, зберігалися  ядерні ракети. Про його існування знали лише одиниці. А потрапити туди могли тільки військові. Режимний об’єкт існує й досі, він розташований за 60 км від Івано-Франківська в смт Делятин.

  Режимний обєкт почали зводити в 50-х роками минулого століття. Раніше тут було село Луг, але за один день звідси виселили понад 1500 мешканців.

  Місце для секретної військової бази обрали не випадково, бо унікальне географічне положення робило її фактично невразливою до ворожої зброї. Її зводили політичні в’язні-смертники. З таємного будівництва живим ніхто не повернувся. Де їх всіх поховали можна лише здогадуватися.

  Місто Івано-Франківськ-16 було поділене на три зони. Поряд із закинутими поліклінікою, госпіталем, басейном, є діюча школа, дитячий садок, магазини та кафе. Усі мешканці і зараз мають дотримуватися суворого режиму. Тож часто кажуть іншим, що живуть в Делятині, а не в місті Івано-Франківськ – 16.

 • За часів Радянського Союзу містечко повністю підпорядковувалося Москві. На території ліцею й досі є погруддя Пушкіну. Раніше ця школа також була московською і учні отримували атестати про закінчення середньої школи №131 міста Москви.

  Нагадаємо, що у Франківську Олег Осташек презентував книгу “Гонитва за хрестом”.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!