Івано-франківська компанія завищила вартість будматеріалів для місцевого онкоцентру

 • Загалом вдалось виявити переплат на витратних матеріалах на понад 600 тис. грн.

  Комунальне підприємство Івано-Франківської обласної ради «Прикарпатський клінічний онкологічний центр» уклало угоду на реконструкцію та будівництво нових приміщень для відділення радіології за 13,6 млн грн. Аналіз кошторису, проведений NGL.media, виявив низку переплат на понад 600 тис. грн.

  Реконструкція онкологічного центру передбачає демонтаж застарілих конструкцій будівлі, оновлення фасаду та дверей, заміну підлоги, системи вентиляції, тепломереж, освітлення тощо. Роботи планують завершити до кінця цього року.

  Очікувана вартість пропозиції, за підрахунками замовника, становила 14,7 млн грн. Компанія «БК Цитадель II», яка виявилась єдиним учасником торгів, знизила вартість до 13,6 млн грн, проте при перегляді підсумкової відомості ресурсів NGL.media виявили значне завищення вартості деяких будматеріалів..

  Наприклад, гранітні плити товщиною 20 мм планують купувати за 5357 грн/м2, хоча коштують вони в середньому лише 1010 грн/м2. Відтак лише на цих плитах переплата складе близько 200 тис. грн. Ще одним яскравим прикладом переплат є бетонна суміш класу B20, оцінена у кошторисі по 4515 грн/м3, хоча виробники пропонують такий бетон по 2314 грн/м3. Замовник заплатить на 224 тис. грн більше, ніж міг би. А ціна за циркуляційний насос взагалі перевищена вдвічі.

  Представник лікарні та відповідальний за закупівлі комунального підприємства Василь Шаган відмовився коментувати причини завищення ціни, заявивши, що у нього нема на це повноважень.

  Івано-Франківська компанія «БК Цитадель II» заснована у 2017 році. Підприємство не є активним учасником державних закупівель. Вперше взяли участь лише у 2022 році, вигравши відразу підряд на 11,4 млн грн на реконструкцію пожежного депо в Івано-Франківську.  Власниками компанії є місцеві бізнесмени Роман Єжак та Андрій Тимчук.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!