Івано-Франківська міська рада прийняла бюджет на 2021 рік

 • 24 грудня на сесії Івано-Франківської міської ради депутати прийняли бюджет на 2021 рік.

  Перша заступниця міського голови Івано-Франківська Вікторія Сусаніна розповіла, що кардинально він нічим не відрізняється від попереднього.

  “Більше додається повноважень, але зменшується фінансування”, – сказала вона.

  І додала, що децентралізація, яка запроваджена у 2015 році дала збій. Адже цьогоріч внесли зміни до бюджетного кодексу, через які Франківськ втратив надходження до бюджету.

  «Перемогою є те, що залишили нам акциз на пальне. Ціна питання – 60 млн. грн», – додала Вікторія Сусінана.

  Втрати бюджету у 2020 році складають понад 200 млн. грн. Більшість із них бюджет недоотримав через сплату ПДФО та єдиного податку, також втрати будуть і через скасування пайової участі забудовників.

  «Якби не було карантинів та локдаунів, то міст би був добудований», – вважає Сусаніна.

  Загалом, бюджет міста на 2021 рік має складати 2,259 мільярда гривень. Алепрогнозує Сусаніна і втрати. Закон про допомогу ФОПам – це звільнення податків на кілька місяців, а отже орієнтовні втрати можуть складати – 1,5 млн. грн. Ще 20 млн. грн. бюджет втратить на тому, що дрібним ФОПам будуть списувати борги.

  Витрати бюджету на сесії до кінця не розписували. Депутати кажуть, що повернуться до цього питання у наступному році. Більшість витрат, запевнила Сусаніна, як завжди піде на освітню галузь – 1,4 млрд. Решта витрат – охорона здоров’я, соціальні допомоги та інші програми, які функціонують в місті не один рік.

  Читайте також: 120 тисяч: Івано-Франківська районна рада прийняла бюджет на 2021 рік

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!