“Карантин є чи нема?”: у Франківську підприємці вкотре вийшли на протест

 • Сьогодні, 25 березня, в Івано-Франківську мітингували підприємці.

  Люди вийшли під “Білий дім”, аби висловити своє обурення стосовно того, що змушені зачинити свої крамниці. Оскільки Івано-Франківська область увійшла до «червоної зони» з 23 лютого, то малий бізнес припинив роботу.

  “Я працюю на базарі, склади зачинені, ми не маємо змоги нормально працювати. Як так? Чому одні крамниці відчинені, а інші – ні. Карантин все таки є чи нема?”, – обурююється Наталія Пилипів, підприємиця.

  Згодом до протестувальників вийшов міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  «Карантин триває вже місяць, питання скасування вирішує уряд. Якщо центральна влада скасує червону зону, то роботу можна почати з понеділка», – каже мер

  Він додає, що кількість хворих зменшується, однак і є смертність.

  «В середньому захворюваність зменшилась на 30%. В пологовому вже не прийматимуть хворих. Я вважаю, що є підстави для пом’якшення карантину», – вважає Руслан Марцінків.

  Раніше подібні акції вже проводились. Так, 18 березня франківці стверджували, що вже довгий час не виходять на роботу. Тоді до франківців вийшов міський голова Руслан Марцінків. Мер зазначив, що скасувати рішення щодо «червоної зони» не міг, адже приймав не він.

  Однак нещодавно Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України заявив про фінансову підтримку ФОПам, а Президент України Володимир Зеленський сказав, що «додатково до запропонованих за рахунок місцевих бюджетів розмірів допомоги громадянам та бізнесу, які постраждали через локдаун, центральна влада додасть 100%, таким чином збільшивши розмір допомоги».

  Це стало викликом для місцевого самоврядування, адже усі кошти спрямували на виплату заробітніх плат лікарям, закупівлю медичного обладнання, тощо.

  До слова, Кабмін прийняв рішення про заборону перебування на вулиці без масок, а МОЗ та МВС надали роз‘яснення, кого штрафуватимуть та чи завжди потрібно ходити по вулиці в засобах індивідуального захисту.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!