Кладовище автомобілів: на кордоні “євробляхи” розбирають на запчастини

 • Біля КПП “Лужанка-Берегшурань” з угорського боку, зростає кількість автомобілів покинутих їхніми власниками напризволяще. Деякі з них вже розграбовані. Місцеві кажуть, що така ситуація панує вже кілька років, повідомляє Мукачево нет.

  Автомобілі різних типів – від малолітражок до мікроавтобусів. Більшість з них мають угорські або польські номерні знаки, часом німецькі. На деяких видно пряме втручання грабіжників або вандалів – розбите скло, зняті колеса, руль, вирвана з корінням панель приладів тощо:

  “Машини біля кафе “Hatar” (“Кордон”, – угор.) або просто у полі водії залишають давно. Зазвичай на кілька днів. Наприклад, якщо з документами не все гаразд. Але деякі, бачу, стоять роками. Їх і розбирають на запчастини. Хто це робить невідомо – можливо місцеві. Хоча й дивно, адже поруч будівля прикордонної поліції, все проглядається камерами. Але стоянка нелегальна, тож ніхто не слідкує”, – каже перевізник Іштван з Берегова, який перетинає кордон практично щодня.

  Наразі ця кількість автівок збільшилася до майже сотні. Цілком можливо це пов’язано із новими законами, які ліквідували можливість для українців завозити автомобілі з іноземною реєстрацією у режимі транзиту.

  Нагадаємо, що наразі залишилося лише три варіанти ввезення так званих “євроблях” в Україну. Нерезидент (тобто людина з іншим громадянством) має право завезти тимчасового ввезення до 1 року або скористатися транзитом. Громадяни України, які проживають або працюють за кордоном можуть стати на консульський облік і отримати можливість завезти автомобіль в Україну до 60 днів на рік.

  Всі інші не мають іншого виходу – їм треба розмитнювати “євробляху” (або вивезти своє авто за кордон). Навіть розібрати на запчастини автівку неможливо, за це потрібно буде сплатити штраф – до 170 тис гривень.

 • Нові штрафи вступатимуть у силу через 180 днів після публікації закону, тобто у кінці травня 2019 року. За порушення митних правил штраф буде приходити за місцем реєстрації власника автомобіля вже через три дні як сплинув строк дозволеного перебування в Україні. Також митники планують передавати ці дані поліції, яка буде відловлювати “євробляхерів” на дорогах.

  Читайте також: В Україні розмитнили перший автомобіль на “єврономерах” за новими тарифами

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!