“Коли країні погано, я не можу її залишити”: у Франківську вимушені переселенці відкрили крамницю індійських товарів

 • В Івано-Франківську вимушені переселенці з Маріуполя відкрили крамницю індійських товарів.

  Вона працює понад чотири місяці і вже має постійних клієнтів. Про те, як власники відкривали магазин, чи виникають труднощі з постачею товару з Індії та про роботу крамниці під час воєнного стану, пише “Суспільне”.

  Магазин індійських товарів у Франківську відкрили Кайлос Трівікраман та Володимир Сауленко. Чоловіки — двічі переселенці: спочатку переїхали з Донецька, потім — з Маріуполя.

  “Я приїхав в Україну вивчати медицину. У 2014 році навчався на четвертому курсі. Коли почалася війна, я виїхав з Донецька”, — пригадує Кайлос Трівікраман.

  У Маріуполі він з Володимиром займався продажем індійських товарів онлайн. Коли 24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна, чоловіки насамперед думали про те, як самим виїхати з міста, розповідає Володимир Сауленко. Він із сім’єю вже о 8:00 покинув Маріуполь. Вивозити товари, говорить підприємець, було вже пізно, а в березні їхній склад згорів.

  “Працівники частково виїхали, частково залишилися там. Спершу я приїхав у Вінницю, потім — у Франківськ”, — розповідає Володимир Сауленко.

  Крамницю індійських товарів в Івано-Франківську чоловіки відкрили у липні. Вона вже має постійних покупців, розповідає Кайлос Трівікраман. Увесь товар, що зараз у магазині, в лютому прямував до Одеського порту.

  “Ввезення товару затримали через воєнний стан. Його доставляли через Румунію, інші країни Європи, і так ми його отримали”, — каже Кайлос.

  У планах бізнес-партнерів — відкрити ще одну крамницю індійських товарів, але вже у Львові.

  “Я приїхав в Україну, коли мені було 15 років, і хочу залишитися тут. Зараз — війна, але коли країні було добре, вона дала мені навчання, і тепер, коли країні погано, я не можу її залишити і поїхати. Я думаю, що маю бути тут”, — ділиться Кайлос.

  Наразі підприємці налагоджують логістику поставок з Індії через Європу.

  До теми: Наші воїни – зі сталі: як франківська лікарка латає бійців на передовій

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!