Комісія ООН визнала воєнним злочином депортацію Росією українських дітей з окупованих територій

 • Примусове переміщення та депортація РФ українських дітей з окупованих українських територій є воєнним злочином.

  Про це йдеться у доповіді Комісії ООН із розслідування воєнних злочинів під час війни Росії проти України,  пише “Галицький кореспондент“ з посиланням на сторінку Верховної ради України.

  Зокрема, Комісія розглянула випадки переміщення 164 дітей віком від 4 до 18 років із Донецької, Харківської та Херсонської областей та дійшла висновку, що в жодній із цих ситуацій переміщення дітей не відповідало вимогам міжнародного гуманітарного права. Переміщення не було виправдано міркуваннями безпеки або станом здоров’я.

  Нагадаємо, нещодавно Український Парламент звернувся до Комітету ООН з прав людини, Комітету ООН з прав дитини, Міжнародного суду ООН, Верховного комісара ООН у справах біженців щодо депортації українських дітей до РФ.

  “Наших дітей примусово забирають у батьків, змушують забути своє походження, мову, культуру, перетворюють на росіян. Так звані “табори відпочинку” для ідеологічного перевиховання українських дітей — це не лише порушення міжнародних конвенцій, а чергове свідоцтво геноциду, однією з ознак якого є примусове переведення з однієї національної групи в іншу”, — сказала перша авторка проєкту Постанови, голова підкомітету у справах сім’ї та дітей Тетяна Скрипка.

  Зазначається, що визнання ООН депортації дітей воєнним злочином — це перший етап до повернення всіх українських дітей до своїх сімей в Україну.

  До теми: Ідеологічне перевиховання: окупанти переселили понад 6 тисяч українських дітей у спеціальні табори

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!