Курс валют змінюється. Чого очікувати на ринку нерухомості?

 • На початку року експерти прогнозували зростання цін на нерухомість в осінній період. Чи змінилася наразі ситуація та що чекає на ринок нерухомості Івано-Франківська найближчим часом, з’ясовував Аналітичний центр будівельної компанії «Благо».

  Ціна на нерухомість залежить від кількох факторів: економічного потенціалу держави, стабільності національної валюти та попиту. Станом на початок осені 2018 р. ринковий курс долара – 28,28 грн./долар, що на 2 грн. дорожче, ніж на початку року (у січні 2018 р. курс долара становив 26 грн./долар). Національна валюта і далі продовжує втрачати позиції. Ринок нерухомості достатньо чутливий до таких змін і реагує насамперед шляхом збільшення цін. Вартість будівельних матеріалів, левова частка яких є імпортними, конкуренція за робочу силу, що обирає забудовника із вищою оплатою праці, та наявність проектів, які перебувають на завершальному етапі будівництва, – усі ці чинники вимагають відповідної реакції на вартість житла для стабільності та процвітання компанії.

  Важливим чинником підвищення цін на первинному ринку є активізація попиту та високі вимоги щодо якості. Купівля нерухомості і досі залишається надійним джерелом капіталовкладень для більшості громадян. Люди прагнуть не просто зберегти кошти і уникнути ризиків, пов’язаних з нестабільною ситуацією банківської системи, а примножити свої капіталовкладення завдяки майбутньому зростанню вартості нерухомості. Це підтверджується тим, що протягом останніх двох років ціни на первинному ринку нерухомості Івано-Франківська зросли в середньому на 25%.

  Місто стало інвестиційно привабливим завдяки туристичному розвитку, екологічності, близькості до найбільших гірськолижних курортів, активній співпраці з розвиненими сусідніми областями і європейськими містами. Оселитися в Івано-Франківську мріють не тільки мешканці прилеглих населених пунктів, але й жителі мегаполісів, які шукають затишок і душевний релакс і при цьому найвищу якість за помірною для них ціною.

 • Восени збільшується кількість молоді, що переїжджає із сусідніх районів та областей і перебуває у пошуках житла – власного чи орендованого. Отже, попит, незважаючи на девальвацію гривні, залишатиметься, і статистика це доводить. Щоб вигідно вкласти кошти у нове житло, експерти радять не зволікати, щоб не переплачувати в майбутньому.

  Купити квартиру в Івано-Франківську за доступними цінами можна у ЖК Comfort Park, «Паркова Алея» та Містечку «Соборне» від будівельної компанії «Благо».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!