Латвія збудує ще понад 60 км огорожі на кордоні з Білоруссю

 • У квітні розпочнуться роботи зі зведення огорожі на другому етапі (63,9 км) будівництва на латвійсько-білоруському кордоні.

  Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє портал Delfi.

  На чотирьох ділянках першого етапу (85,8 км) – у сухих зонах – роботи з будівництва паркану завершили і зараз об’єкт здається замовнику, повідомив голова правління Державної нерухомості (VNĪ) Ренарс Грішкевічс.

  “Ми вже можемо бачити реальні результати виконаної роботи, що дає змогу без невиправданої затримки розпочати будівництво незалежної огорожі також на етапах, що входять до другого етапу. Завдяки співпраці всіх сторін, залучених до проєкту, вдалося розв’язати більшість проблем, через які роботи з відчуження затягнулися минулого року. Ми впевнені, що перший етап будівництва паркану, як і було заплановано, завершиться на початку осені цього року, а роботи другої та третьої черги відбудуться за графіком”, – наголосив Грішкевічс.

  На першому етапі на латвійсько-білоруському кордоні побудували близько 54 км паркану, тепер об’єкт здається замовнику (VNĪ) чотирма частинами. Будівництво невеликої частини заболочених ділянок відклали до літа, коли їх можна буде забудувати відповідно до вимог безпеки праці.

  На першому етапі фактично завершили вирубку лісу. На ділянках для другого етапу вирубали 11,15 км, що дає змогу розпочати будівництво постійної огорожі вже у квітні. На другому етапі також тривають проєктні роботи.

  На третьому етапі (Даугавському) незабаром може розпочатися проєктування і будівництво шести веж зв’язку з під’їзними шляхами – наразі укладається договір на будівельні роботи.

 • Паралельно з будівництвом паркану розпочали підготовку до оснащення паркану сучасними технологіями. Відповідальність за будівництво та реалізацію технологічної інфраструктури кордону поклали на LVRTC.

  Загалом проєкт передбачає будівництво 173-кілометрової латвійсько-білоруської прикордонної смуги. Перша черга будівництва огорожі протяжністю 85,9 км буде завершена до початку осені цього року, а друга черга (63,9 км) і третя черга (16,7 км) – до кінця 2024 року. Загальна вартість будівництва перших двох етапів будівництва прикордонної інфраструктури становить 102,7 млн євро. Покрити їх планується за підтримки фондів ЄС.

  До теми: Росія хоче використати Молдову проти України, так само як використовує Білорусь, – президентка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!