Лікар-кардіолог із Прикарпаття отримав інвалідність та компенсацію через коронавірус

 • Інфікування медичного чи іншого працівника коронавірусом SARS-CoV-2, яке настало внаслідок виконання посадових обов’язків, є гострим професійним захворюванням та передбачає страхові виплати і соціальні гарантії від держави та Фонду соціального страхування України.

  Зокрема, у разі встановлення медичному працівнику стійкої втрати працездатності, інвалідності, яку спричинило захворювання на COVID-19, ФССУ  призначає щомісячну страхову виплату, повідомляє пресслужба Фонду соціального страхування України.

  Така виплата компенсує медичному працівнику втрачений заробіток залежно від ступеня втрати працездатності і виплачується Фондом кожного місяця до повного відновлення здоров’я або упродовж усього життя потерпілого.

  Станом на сьогодні Фонд соціального страхування України призначив щомісячні страхові виплати, пов’язані із захворюванням на COVID-19, для чотирьох медичних працівників, які мають встановлену групу інвалідності.

  Серед них і лікар кардіолог з Івано-Франківщини, якому встановили II групу інвалідності. Також йому виплатили одноразову допомогу у розмірі 735 тисяч 700 гривень. 

  Крім того, отримуватиме щомісячні страхові виплати, пов’язані із захворюванням на COVID-19 ще один медичний працівник Прикарпаття. Мова йде про старшого фельдшера – лаборанта клініко-діагностичної лабораторії з Івано-Франківщини, якому встановили 25% стійкої втрати професійної працездатності.

  Нагадаємо, що в Івано-Франківську масово звільняються медичні працівники.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!