Лікарі розповіли, коли очікувати нової хвилі захворюваності на COVID-19

  • Уже третій день Івано-Франківщина  перебуває в “жовтій” карантинній зоні. Не зважаючи на спад захворюваності в області, медики готуються до нової хвилі пандемії.

    Про це пише “Суспільне”.

    Заступник головного лікаря центральної міської лікарні № 1 Володимир Вовчук вважає, що місто приречене на нову хвилю захворюваності на CОVID-19.

    Усе – через те, що темпи вакцинації в Україні низькі, люди не дотримуються дистанції та не використовують засоби індивідуального захисту. За словами Володимира Вовчука, ріст захворюваності варто очікувати на початку літа.

    “Буде Пасха, буде багато поїздок, буде багато контактів. Треба не забувати, що це ми вийшли з червоної зони, а центр, схід України – вони горять. Буде рух населення під свята. Хвиля пішла від наших областей – із заходу на схід. І буде зворотний процес”, – каже Володимир Вовчук.

    Сьогодні в центральній міській лікарні – 199 пацієнтів з підозрою чи підтвердженим діагнозом CОVID-19. Загалом в лікарні – 425 ліжок. І хоча кількість пацієнтів зменшилася, додаткові ліжка тут не згортають.

    “Ми в очікування нової хвилі. Ми нічого не згортаємо, тільки виводимо в резерв. І кадри, і ліжка”, – розповідає Володимир Вовчук.

    Заступниця директора обласної інфекційної лікарні Наталія Дьоміна каже, що очікувати зростання захворюваності варто після Великодніх свят.

    “Люди, як би ми їх не налаштовували і не просили, не дотримуються карантинних заходів – дистанція, маска і таке інше. Звичайно, за тих всіх порушень, а ще, якщо ми очікуємо Великодніх свят, і те, що я неодноразово говорю, церковні заходи і релігійні свята. Це знову ж таки призведе до того, що ріст захворюваності буде”, – каже лікарка.

  • За прогнозами головного санітарного лікаря області Руслана Савчука, збільшення кількості хворих варто очікувати найближчими тижнями. Чоловік каже, чого чекати від нової хвилі та чи матиме коронавірусна хвороба важчий перебіг, прогнозувати важко.

    “Ситуація може бути непростою, навіть в тому плані, що в нас є циркуляція південно-африканського штаму вірусу, який поки що досконало невивчений, його вплив на людський організм. Крім того, вже другий місяць поспіль циркулює британський вірус, теж мутований”, – каже Руслан Савчук.

    Ці два штами коронавірусу по-новому впливають на організм людини, каже Руслан Савчук. Зокрема, все більше хворих потребують кисневої терапії. Так, станом на сьогодні, в області ліжка, до яких підведений кисень, завантажені на 36 %. Загалом завантаженість ліжок для хворих на CОVID-19 – 41 %.

    За словами головного санітарного лікаря області, через збільшення активності людей в громадських місцях ці показники знову можуть зрости. Тому лікарі рекомендують дотримуватися соціальної дистанції, використовувати засоби індивідуального захисту та вакцинуватися.

    Читайте також: в Україні розпочнуть вакцинувати від COVID-19 китайською вакциною

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!