Лікарі врятували прикарпатця, який мав COVID-19 та ваду двох клапанів серця

 • В лютому 2021 року в Івано-Франківську центральну міську клінічну лікарню  поступив 57-річний пацієнт з ковідною пневмонією.

  Серед основних симптомів – задишка, низька сатурація, близько 50% ураження легень.

  “Оскільки ЦМКЛ надає комплексний спектр медичних послуг, пацієнта оглянув лікар-кардіолог та вислухав шуми серця. На ЕХО серця каріолог-ехографіст діагностувала і виміряла важку ваду двох клапанів. Наступним кроком було консультування фахівців відділення інвазивних методів діагностики й лікування”, – йдеться в дописі лікарні.

  Через важкий стан пацієнта його ще 2 тижні готували до складної операції, яка відбулась в березні 2021 року. Операція, що тривала близько 5 годин – корекція важкої поєднаної вади серця, важкої аортальної недостатності з приводу двостулкового АК та важкої мітральної недостатності з приводу відриву декількох груп хорд від папілярних м‘язів передньої стулки мітрального клапану (сегмент А2) – пройшла успішно.

  Проведено протезування аортального клапану та реконструкція передньої стулки МК з допомогою трьох неохорд (Goretex PV4) та анулопластику кільцем Medtronic #36.

  “На думку кардіохірурга, Тараса Гудзенка, причиною такої важкої поєднаної вади двох клапанів могла бути тривала недіагностована вроджена вада – двостулковий аортальний клапан, який з віком почав не щільно закриватися і як наслідок розвинулася безсимптомна важка аортальна недостатність, котра в свою чергу спричинила перерозтягнення порожнини серця (лівого шлуночка) та не щільність вже другого клапана серця – мітрального (т.зв. мітралізація вади). Хорди клапана не витримали та обірвалися, виникла гостра важка мітральна недостатність на фоні важкої аортальної недостатності. Хворий міг померти від набряку легень“, – йдеться в повідомленні.

 • Не виключено, що відрив хорд міг відбутися на фоні загальної інтоксикації через COVID-19.

  До теми: Івано-Франківська область вийшла з «червоної» зони.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!