Лікарі видалили шлунок 61-річному прикарпатцю, аби врятувати його від раку

 • Команда лікарів Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру врятувала чоловіка у четвертій стадії раку.

  Пану Ярославу 63 роки. До Львівського онкоцентру чоловік приїхав з Івано-Франківщини у 2021 році. Історію порятунку пацієнта розповіли в лікувальному закладі.

  «У мене почав боліти шлунок, я відчував себе погано. Я так терпів, напевно, місяць, а потім вирішив звернутись до лікарів», – пригадав пан Ярослав.

  Чоловіка скерували до відділення абдомінальної хірургії. Тут у нього діагностували рак шлунка у IV стадії з метастазами у регіональні лімфатичні вузли та одним метастазом в легені.

  «Ще 10 років тому у такій ситуації лікарі б не могли запропонувати пацієнту ефективного лікування. Та зараз ситуація змінилась. У випадку коли є не більше трьох метастазів і всі вони є в межах одної анатомічної ділянки, так звана олігометастатична хвороба, лікування пацієнта може бути ефективним», – пояснив завідувач відділення абдомінальної хірургії Мирон Огорчак.

  Лікар розповів, що рятувати пана Ярослава взялась велика інтердисциплінарна команда фахівців онкоцентру. Спочатку чоловік отримав 4 цикли неоадʹювантної хіміотерапії, після якої пухлина шлунка в чоловіка зменшилась більше, ніж на 50%.

  Після цього завідувач торакального відділення Ігор Гіпп зі своїми колегами видалив частку метастатично ураженої легені. Пізніше у відділенні абдомінальної хірургії бригада хірургів (Мирон Огорчак, Віктор Сафіян та Петро Гиря) видалила чоловікові шлунок та всі регіональні лімфатичні вузли. А далі, аби не дати шансу хворобі, чоловік отримав ще 4 цикли післяопераційної хіміотерапії.

  Загалом комбіноване лікування пана Ярослава зайняло близько пів року. І вже більш ніж 2 роки чоловік живе повноцінним життям.

  «Я живу так, як і жив, у мене немає ніяких особливих обмежень ні в плані харчування, ні загалом. Я активний, працюю і головне – живу. Я дуже дякую лікарям, які мене врятували. Вони, можна сказати, витягнули мене з того світу», – подякував Ярослав.

  Завідувач відділення абдомінальної хірургії Мирон Огорчак розповів, що кожні пів року пацієнт проходить контрольні обстеження, аби бути впевненим, що хвороба не повернулась.

  А пан Ярослав закликав усіх людей не терпіти біль та відповідально ставитись до свого здоров’я.

  Чоловік переконаний, якби проходив медичні обстеження, йому б не довелось відбути такого складного лікування. Тому просить усіх людей не чекати, поки біль мине самостійно, а відразу звертатись до лікарів.

  До теми: Медичні заклади Івано-Франківська модернізуються

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!