Лисиця, яка вкусила людину на Прикарпатті, хвора на сказ

 • Нещодавно лисиця вкусила людину в селищі міського типу Більшівці, що на Івано-Франківщині. Тварину виявили на території особистого селянського господарства.

  Захворювання виявили за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії, пише пресслужба Головного управління Держспоживслужби в Івано-Франківській області.

  З метою координації дій з ліквідації захворювання 23.07.2021 року при Галицькій міській раді провели засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затвердили план заходів із ліквідації сказу, визначили смт Більшівці несприятливою територією та наклали карантинні обмеження.

  Спеціалісти служби ветеринарної медицини на території небезпечного пункту проводять подвірний обхід, клінічний огляд всіх сприйнятливих тварин з метою виявлення хворих та/або підозрілих у захворюванні тварин, а також проводять профілактичну вакцинацію всіх сприйнятливих тварин.

  Крім того, вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до чинної інструкції.

  До уваги власників домашніх тварин:

  • для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу;
  •  у випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою запобіганню зараження та загибелі домашньої тварини.

  Читайте також: у Коломиї проводитимуть обов’язкову вакцинацію тварин від сказу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!