Марцінків обіцяв зупинити незаконні забудови, але нічого не зробив, – Віталій Світлик

Сьогодні, 15 лютого, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція учасників громадської ініціативи «Вільне озеро» та ініціативної групи “Макогона-Крайківського-Промислова” стосовно ситуації із незаконними забудовами Івано-Франківська.

“Вже не вперше ми говоримо про незаконні забудови на Макогона, на міському озері. Ми хочемо зрозуміти, хто в цьому всьому винен і чому нема конкретних вчинків з боку правоохоронних органів”, – розповіла Наталія Сербин.

До теми: Забудова промзони відкладається?

Активісти підготували звернення в поліцію, в якому навели всі відомі їм факти, а також звернення до Нацполіції та Прокурора області щодо припинення незаконного переслідування громадського активіста Олексія Замкового. Крім цього, вони усно звернулись до мера міста, щоб він відстояв інтереси громади, користуючись своїми повноваженнями.

“Ми бачимо, що в нас в місті зашкалює популізм. Коли Марцінків балотувався, то говорив, що зупинить всі незаконні забудови. Він бігав з кувалдою, валив паркани, але коли прийшов до влади – нічого не зробив. Наш мер забув свої обіцянки. Держархбудконтроль теж фактично не захищає інтереси громади в суді. Якщо так буде і далі, то у Львові апеляційний суд скасує рішення по Макогона. Тому ми підготували це звернення, щоб з’ясувати, на чиєму боці поліція”, – пояснив Віталій Світлик, представник громадської ініціативи «Вільне озеро».

Депутат міської ради Андріан Волгін зазначив, що в нього складається враження, що мер допомагає забудівникам збільшувати ціни на квартири.

“На цих територіях громадяни колись могли займатися спортом, а тепер там все забудовано. До цього приклали руку деякі народні депутати. Якщо не буде ніякої реакції правоохоронних органів, ми, можливо, будемо перекривати трасу, щоб туди ніхто не заїхав. Я взагалі не розумію, що відбувається за адресою Мазепи, 144 – там купа будівництв”, – висловився Андріан Волгін.

Слово взяв заступник начальника Івано-Франківського відділу поліції ГУ НП в Івано-Франківській області Володимир Гаврилаш.

“В 2015 році було відкрито кримінальне провадження за фактом будівництва капітальної споруди на вулиці Ленкавського. Наразі проводиться будівельно-технічна експертиза, далі справа буде скеровуватися до суду”, – сказав він.

Один з громадських активістів, полковник міліції у відставці, запитав, чому так довго тягнеться слідство у цій справі і чому нічого не зроблено, адже два роки – це дуже довгий термін.

Володимир Гаврилаш на це відповів, що за два роки було призначено цілий ряд експертиз, зараз проводиться лише одна з них.

Він також зачитав деякі обставини справи про забудову на Крайківського-Макогона-Промисловій.

“На даний час рішення по Макогона визнано незаконним та скасовано судом. Слідчим надано запит для витребування цих рішень”, – зазначив Володими Гаврилаш.

DSC_7327

DSC_7328

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!