Мати важкопораненого розвідника доглядає сина та веде уроки з лікарняної палати

 • Захисник переніс вже майже 20 операцій, попереду ще 10 оперативних втручань.

  Важке поранення 47-річний Володимир Овсяніков отримав у липні 2023-го.

  «Був сильний обстріл, нас атакували з усіх сторін. Я коригував вогонь. Був приліт і один з моїх побратимів отримав поранення. Я підбіг йому допомогти і в той же момент ворог поцілив прямо в нас – весь удар я прийняв на себе», – пригадує розвідник.

  Уламки посікли Володимиру майже все тіло. Він втратив праву руку, частину пальців на лівій та око. Сильно постраждала і права нога. Був високий ризик ампутації. Після низки лікарень він потрапив до Львова, у реабілітаційний центр «Незламні», де продовжилася бороться за порятунок його кінцівки. Хірурги Центру зробили йому 10 складних реконструктивних операцій, одну з них – спільно з американськими хірургами, а саме – відновлення цілісності кістки та free flap – пересадку власних м’яких тканин пацієнта.

  Загалом Володимир переніс вже майже 20 операцій. Попереду на захисника чекає ще близько 10 оперативних втручань. У палаті з ним щодня займається фізична терапевтка, аби уникнути ускладнень.

  Володимир родом з маленького села Андріївка, що на Дніпропетровщині. З початком повномасштабної війни він вирішив йти в ЗСУ, але його не взяли за станом здоров’я. Та чоловік не відступив і у березні домігся свого, у ЗСУ став розвідником. Воював на Херсонщині та Донеччині, повідомляють у Центрі.

  Разом з Володимиром до центру реабілітації приїхала мама. Вона – вчителька, веде уроки онлайн прямо з палати і доглядає сина.

 • Наступні операції захиснику вже проведуть щелепно-лицеві хірурги. Це буде серія пластичних операцій з відновлення обличчя. Далі – тривала реабілітація та встановлення сучасного протеза руки. Попри численні травми захисник хоче повернутися на фронт, щоб допомагати побратимам.

  До теми: Лікують після полону тіло та душу: як проходить реабілітація «азовців» на Прикарпатті

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!