Має секрет: у франківському палаці відкрили «Крісло бургомістра» (ФОТО)

 • Сьогодні, 6 травня, на території Палацу Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» в Івано-Франківську відкрили ковану інсталяцію «Крісло бургомістра».

  Металевий контур ідеального міста-фортеці Станіславова, який  прикрашатиме символічне крісло управителя міста,  викували місцеві ковалі ще восени минулого року – під час фестивалю «Культурне різноманіття», що відбувся в рамках українсько-румунського проєкту «Назад до наших спільних коренів».  А уже зараз з’явилася уся інсталяція. Контур та крісло.

  Зокрема, в проєкті брали участь два міста – Івано-Франківськ та Ботошані. Відкриття розпочалося під супровід колективу  “Quattro Corde”. Така інсталяція діятиме постійно.

  Керівник КП “Простір інноваційних креацій “Палац”  Володимир Гайдар розповів, що тепер у Івано-Франківську буде цікаво фотозона для туристів та містян.

  «Можна сісти на крісло та приміряти на себе роль бургомістра. Воно має певний секрет», – каже Гайдар.

  Коли сідаєш на крісло воно опускається і з’являється зовсім інший напис – «Крісло бургомістра не робить тебе бургомістром».

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків додав, що такі речі дійсно потрібні для міста. 

  «Бажаю аби на цьому кріслі сиділи і ті, хто дійсно стане бургомістром», – сміється мер.

  Гайдар зауважив, що ковалі в Івано-Франкіську є одні з найкращих в Україні.

  «Ковальська гільдія у нас найкрутіша», – впевнено говорить Володимир Гайдар.

  Ігор Попадюк, який керує зовнішніми інвестиціями у місті, розповів, що в палаці у корпусі Ж також мають відкрити Музей зброї.

  Довідково: Бургомістр (від нім. Bürgermeister, «господар міщан»), бурмістр, розм. бурмистер — міський голова, начальник міщан.

  До слова, оприлюднили програму святкування дня міста у Франківську

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!