Медикам і військовим: НБУ ввів у обіг пам’ятну монету “Передова”

 • Національний Банк України ввів у обіг пам’ятну монету “Передова”. Її присвятили медикам і військовим, а в їхніх героїчних образах — і представникам інших професій за відданість справі, сміливість і професіоналізм. ​

  Тираж монети — 45 тисяч. Номінал — 5 гривень. Ввели в обіг з 12 жовтня 2020 року. Про це інформує Міністерство оборони України.

   
  На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України та напис УКРАЇНА; праворуч на матовому тлі напис РАЗОМ (вертикальний) та номінал монети 5/ГРИВЕНЬ (вертикальний напис); ліворуч на дзеркальному тлі: дві руки, які демонструють знак V, поширений жест, що означає перемогу та мир, рік карбування монети — 2020 та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.
   
  На реверсі монети зображено образи медика та військового (кольорові, використано тамподрук), між якими вертикальний напис ПЕРЕДОВА.

  Присвячена монета медикам і військовим, а в їхніх героїчних образах — і представникам інших професій за відданість справі, сміливість і професіоналізм. Під час пандемії, в умовах боротьби України за територіальну цілісність країни, у кожного своя передова та своя лінія фронту і тільки докладаючи спільних зусиль можна перемогти.

  Нагадаємо, 1 жовтня в Україні вивели з обігу монету 25 копійок і частину банкнот.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!