Мер Франківська розповів як малим колядував і їв вночі ковбасу

 • У новому блозі на своєму сайті міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, які має спогади про Різдво із дитинства а також про масове виконання колядок на фестивалі.

  “Малим я завжди їздив на різдвяні свята з батьками в Отинію. Тому для мене Різдво – сімейне свято. Дуже добре пам’ятаю, що поки мама з бабусею готували на кухні 12 страв на Святу вечерю, дідусь порався біля худоби. Давав їм свіжого сіна, бо господарка мала бути нагодована швидше, ніж ми сядемо за стіл. Потім дідусь заносив трохи сіна й до хати, ставив під обрус. Туди ще, пам’ятаю, ставили гроші, аби водилися в новому році. А от традиції ставити головки часнику на 4 кути столу, в нашій сім’ї не було”, – згадує Руслан Марцінків.

  На столі за вечерею завжди мало бути 12 страв. Відповідальним завданням майбутнього мера було пантрувати, щоб їх було не менше 12. Бабуся на Святвечір завжди готувала особливі страви, давні. Вона робила всякі маченки: з грибами, рибою та іншими пісними смаколиками. Сідали за стіл, коли на небі з’являлася перша зірка, а вечерю починали спільною молитвою. Першою треба було скуштувати кутю.

  “Мамі з бабусею на кухні я помагав рідко. Але пам’ятаю, як ми малими зазирали у дідову літню кухню. Бо там він тримав ковбасу, яку зробив напередодні. Дід був ковбасником, коптив м’ясо лише на фруктових деревах. Боже, як ж воно все пахло! Навіть зараз пам’ятаю той запах. Аромат ще довго стояв на всьому подвір’ї. Та що там подвір’ї, на всій окрузі. Все малим так хотілося з’їсти. Й дід все давав нам попробувати, вночі з 6 на 7 січня”, – йдеться у блозі.

  А вже 7 січня ввечері, або 8 вранці сім’я ходила колядувати, переважно до родини.

  “Найбільше пам’ятаю саме ці походеньки. Бо колись ми обходили всіх родичів. Я завжди співав «Небо і земля», бо це моя улюблена коляда. А от у вертепі мені пощастило бути лише один раз – у школі. Тоді, пригадується, я був царем”, – пише очільник міста.

  Також міський голова згадав про те, що гордий бути мером міста, у якому проводиться унікальний фестиваль коляди:

  “Якщо чесно, я не пам’ятаю як він відбувався ще на початках… Але точно пам’ятаю, як на одному з них мене вразило хорове виконання відомих колядок. Це був момент, коли проймає аж до мурашок. Подібне відчув і цьогоріч на гала-концерті. Коли всі хори, які були в церкві, разом заспівали «Щедрика» Леонтовича. Це неможливо передати словами, це можна лише відчути. Й звісно, незабутній післясмак завжди залишає гуцульська коляда. Від неї віє прадавньою мудрістю”.

  Нагадаємо, У соцмережі стартував новий giveaway від мера Івано-Франківська

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!