Мільйон – на пропаганду охорони довкілля: як витрачають екологічний податок на Франківщині

 • Івано-Франківська область витратила майже мільйон гривень на поліграфію та освітні заходи.

  Підприємства Івано-Франківської області з кожним роком платять все більше екологічних податків. Якщо в 2016-му збір не перевищував 4 млн грн, то за минулий рік зібрали вже 59,7 млн ​​грн. Тому закономірно, що з роками витрати з екологічного фонду теж ростуть, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на «Екополітику».

  Від зростання екологічних зборів на Франківщині особливо виграють “просвітницькі” статті витрат. У 2016 році витрати на них були досить скромними: 30 000 грн на проведення фотовиставки, 100 000 грн на міжнародний екофестиваль 2016 в с. Шешори, 50 000 грн на атлас-каталог деревних і чагарникових порід і путівник дендропарку загальнодержавного значення “Високогірний”, 50 000 грн на видання фотоальбому з екологічної тематики “Край чорних лелек”. Разом – всього лише якихось 230 000.

  А ось вже в 2020-му суми вийшли в рази більші. 500 тис. грн направили на “заходи щодо пропаганди охорони навколишнього середовища серед населення області”. Додатково 300 000 грн витратили виключно на видання поліграфічної продукції. Є ще й більш дрібні витрати: 55 000 на проведення фотовиставки та 50 000 на науково-технічні конференції. Що цікаво, ще 100 000 на поліграфію виділили окремо місту Болехів. Видно, екологічних матеріалів, які видали в області на 300 000 грн їм здалося мало.

  У підсумку за 2020 рік Івано-Франківська область витратила на заходи, які не мають безпосереднього відношення до поліпшення стану навколишнього середовища, понад 1 млн грн. Це все, незваючи на те, що проблем, які потрібно вирішувати – вистачає.

  Серед екологічних проблем Прикарпаття, зокрема, зменшення лісистості водозборів річок, порушення технології лісозаготівель, захаращення русел водотоків. Через неналежне ставлення до навколишнього середовища і накопичення проблем, регіон практично щороку “йде під воду”.

 • Нагадаємо, що на Прикарпатті повінь зруйнувала 62 кілометри лісових доріг.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!