Міністр культури чекає на «циркачів»

  • Під головуванням міністра культури України Євгена Нищука відбулась нарада з питань реформування циркової галузі.

    Під час розмови міністр окреслив ряд першочергових актуальних проблем, що нині існують у цій сфері. Зокрема, таких, що стосуються проведення конкурсів на заміщення керівних посад у закладах та організаціях, коли у ряді випадків професійне середовище не активно долучається до подачі заявок, а відтак ситуація в галузі залишається незмінною, інформує прес-служба Міністерства культури України.

    “Мої двері відкриті для усіх, хто має напрацювання з реформування у цирковій сфері, – сказав Євген Нищук. Нині на часі проведення конкурсів у ряді закладів та організацій, де у керівників закінчились контракти, або які виконують обов’язки директорів. Втім, як виявилось, ситуація не проста. Попри розмови з професіоналами, які наголошують на “катастрофі у цирках” та “кризу у галузі”; коли ми отримуємо сигнали про те, що циркові заклади замість професійної діяльності організовують в своїх приміщеннях побутові ярмарки; попри велике розмаїття фахівців у цій сфері – як доходить до справи – діла немає. Бувають випадки, коли конкурс на ту чи іншу посаду оголошується та скасовується по кілька разів через відсутність заявок. Так бути не може! У питаннях реформування циркової галузі великі надії міністерство культури покладає на вас – професійне середовище. Ваші пропозиції, ваше реальне, а не на словах бажання працювати та змінювати”.

    Міністр також наголосив – задля уникнення глибокої кризи галузі необхідно зробити ефективним управління Державною цирковою компанією України, де саме зараз триває конкурс на заміщення посади керівника і великі надії на ту людину, яка буде обрана комісією. Також Євген Нищук підкреслив – важливо вирішити питання досі слабкого менеджменту та маркетингу у компанії, неефективної роботи з артистичним персоналом щодо підготовки номерів, крайньої необхідності оновлення якісного складу працівників та підвищення професійного рівня вже існуючих спеціалістів, які готові змінюватися у відповідності до сучасних реалій. Міністр зауважив – чекає і на активізацію роботи у стаціонарних цирках та їх участі у розвитку вітчизняної циркової галузі, а не лише в питаннях утримання будівель та виконанні фінансових показників.

    Окрім спеціалістів мінкультури до дискусії залучили представників професійного циркового середовища як від державних, так і приватних циркових підприємств. Це Сергій Кабаков генеральний директор ДП “Криворізький державний цирк”, Олег Кій – заступник гендиректора “Ниціонального цирку України”, Владислав Корнієнко – ректор Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва, керівник ВГО “Циркова спілка Кобзова” Микола Кобзов, український театральний режисер та продюсер Владислав Троїцький, режисер циркових програм Ярослава Гудим, а також представники Реанімаційного пакету реформ та інших громадських організацій та об’єднань.

  • Після тривалої дискусії щодо піднятих питань прийнято рішення звернутися до професійного та громадського середовища брати активнішу участь у питаннях реформування циркової галузі, в тому числі у виборі професійного керівництва та налагодження ефективної роботи з ними.

    Нагадаємо, «Україна 2050», або «Цивілізація серця» – під такою назвою в Івано-Франківську в рамках програми «Схід і Захід разом» музикант та композитор Кирило Стеценко прочитав лекцію.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!