Українські бібліотекарі писатимуть статті для Вікіпедії

 • Відповідний меморандум про співпрацю підписали виконувач обов’язків директора Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Олег Сербін і голова правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.

  «Багато з моїх колег-бібліотекарів уже не перший рік наповнюють Вікіпедію, а також модерують цю справу. Цей досвід потрібно масштабувати і поглиблювати, тому ми виступили з пропозицією співпраці на більш професійних рейках, щоб це не було ініціативою одного бібліотекаря, а щоб спільно далі рухати цю світлу справу», – сказав Сербін на пресконференції.

  Співпраця відбуватиметься на громадських засадах як підвищення кваліфікації бібліотекарів. Для початку планується навчити алгоритму дій наповнення Вікіпедії бібліотекарів, які надалі стануть наставниками у цій справі для своїх колег.

  Сербін висловив сподівання, що така співпраця наповнить Вікіпедію та покращить рівень бібліотечних інформаційних працівників у роботі з онлайн-ресурсами та створенні якісного контенту.

  Наразі в Україні діє близько 13 тисяч бібліотек, а також є велика кількість університетських наукових бібліотек, поінформував Сербін.

  Своєю чергою представник ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич розповів, що протягом останнього місяця в Україні створили 4,8 тисячі статей. За цим показником Україна знаходиться на 10-му місці у світі.

 • Загалом за числом статей у Вікіпедії Україна посідає 14-те місце в світі, а за розміром бази даних – 12-те місце в світі, що свідчить про високий рівень.

  До теми: Франківський драмтеатр у 2023 році заробив майже 18 млн гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!