Міноборони Латвії випустило буклет з рекомендаціями на випадок окупації

 • Буклет складається з 93 сторінок, присвячених найрізноманітнішим темам, пов’язаним із діями в разі війни.

  У Латвії Міністерство оборони випустило буклет під назвою “Що робити в разі війни”, в якому також містяться поради про те, як діяти, якщо територія опиниться під окупацією. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Delfi.

  Жителям дають поради про те, що робити. Наприклад, під час обстрілу. Як поводитися в зоні бойових дій. Як підготуватися до облоги ворога. Як підтримувати стосунки між мирними жителями і військовими. І як практично допомогти обороні держави.

  Також один розділ присвячений діям на тимчасово окупованій території.

  “Уникайте контактів із солдатами окупаційних сил і не наражайте своє життя на небезпеку провокативною поведінкою, наприклад, відкритою зйомкою або фотографуванням, прицілом зі схожого на зброю предмета, публічним проявом непокори”, – наводить портал одну з таких рекомендацій.

  Також жителям радять не довіряти інформації у ЗМІ, яку транслюватимуть окупанти, оскільки ця пропаганда буде створена з метою поширення неправдивої інформації та залякування. Натомість слід переконатися, що доступні перевірені джерела інформації.

  Допомогти покласти край окупації можна, використовуючи методи ненасильницького опору, організованого та систематичного протистояння ворогу, йдеться в буклеті Міноборони.

 • Для того, щоб дії були більш ефективними, необхідно дотримуватися низки вказівок: не співпрацювати з окупаційними силами, не дозволяти використовувати себе як додаткову робочу силу при будівництві оборонних об’єктів тощо, дотримуватися законодавства Латвії, а не законів, встановлених окупаційними силами.

  У буклеті також рекомендується допомагати постраждалим від насильства людям. Не давати інтерв’ю представникам окупаційної влади. Не дозволяти себе знімати чи фотографувати.

  Читайте також: Президент Латвії прогнозує непрості переговори з Україною про її вступ у ЄС 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!