Міноборони затвердило новий розклад хвороб, за яким оцінюватимуть придатність до військової служби

 • Стосовно обмежено придатних відтепер одночасно з постановою про обмежену придатність до військової служби ВЛК має ухвалювати постанову про придатність військовослужбовця до служби за конкретною військовою спеціальністю (ВОС).

  Міністерство оборони України затвердило новий розклад хвороб, за яким оцінюють придатність до військової служби, та впорядкувало проходження служби обмежено придатних.

  Зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (наказ Міноборони №402) внесено наказом Міністерства оборони від 18 серпня 2023 року №490 і набули чинності 25 серпня. Також набули чинності й інші зміни, внесені наказом №456, які передбачають спрощення вимог для служби в ДШВ та морській піхоті в особливий період, повідомляє УНІАН.

  Зокрема, наказом Міноборони повністю оновлено Розклад хвороб для оцінки придатності військовослужбовців; деталізовано порядок визначення місця служби для обмежено придатних; уточнено порядок ухвалення постанови ВЛК про причинний зв’язок захворювання, травми (поранення, контузії, каліцтва) із проходженням військової служби та захистом Батьківщини; уточнено перелік документів, які необхідно подати на розгляд тощо.

  Раніше у пункті 20.4 Розділу III Положення визначалось, що у воєнний час за статтями Розкладу хвороб, які передбачають варіанти – індивідуальну оцінку, придатний або обмежено придатний до служби, ВЛК має ухвалювати постанову «придатний до військової служби», за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в. Тепер слова та цифри «за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в» з Положення виключено, тобто за «спірними» статтями придатними визнаватимуть всіх.

  Йдеться, зокрема, про такі статті:

  • – 2-в – клінічно вилікуваний туберкульоз;
  • – 4-в – вірусні гепатити з незначним порушенням функцій;
  • – 5-в – безсимптомний ВІЛ;
  • – 13-в – хвороби ендокринної системи з незначними порушеннями функцій;
  • – 14-в – легкі короткочасні хворобливі прояви розладів психіки;
  • – 17-в – невротичні, пов’язані зі стресом та соматоформні розлади (фобійні, тривожні, обсесивно-компульсивні, адаптаційні, соматофортні та інші невротичні розлади, неврастіння, реакції на тяжкий стрес) при помірно виражених, короткострокових проявах;
  • – 21-в – хвороби центральної нервової системи, що повільно прогресують;
  • – 22-в – епізодичні та пароксизмальні розлади.

  У разі визнання військовослужбовця непридатним до служби за військовою спеціальністю, командир частини перед переміщенням його на іншу посаду може скерувати на ВЛК для визначення придатності до служби за новою військовою спеціальністю.

  Зазначено, що порядок проходження служби військовослужбовців, які визнані ВЛК обмежено придатними, визначається Положенням про проходження громадянами України військової служби у ЗСУ, затвердженим указом президента від 10 грудня 2008 року №1153 та Інструкцією про організацію виконання Положення (наказ МОУ від 10 квітня 2009 року №170).

  До теми: У львівських школах навчають керувати дронами

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!