МОН хоче скасувати ЗНО-2022 та інші іспити

 • Міністерство освіти і науки України хоче скасувати державну підсумкову атестацію (ДПА), зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) 2022 року.

  МОН планує звільнити вступників від іспитів через режим воєнного стану і напад РФ, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Українську правду”.

  “Об’єднавши зусилля з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, освітянською та батьківською спільнотами виходимо з пропозицією про одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році”, – повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

  Водночас у міністерстві ще не повідомили про альтернативний критерій вступу до вишів.

  “Таке рішення є непростим,  але необхідним! Адже наше головне завдання знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони проживають непростий період сьогодні, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб цей період хоча б якось пом’якшити”, – наголошує Шкарлет.

  Він також зазначив, що відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу і стимулювання до навчання в Україні навіть в умовах війни.

 • Однак остаточне рішення щодо цьогорічних іспитів має ухвалити Верховна Рада.

  Нагадаємо, ООН заборонила співробітникам називати дії РФ в Україні “війною” чи “вторгненням”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!