Муніципальна інспекція Калуша вийшла на вулиці міста

 • Сьогодні, 20 квітня, 21 інспектор відділу муніципальної інспекції управління з питань надзвичайних ситуацій отримав посвідчення з рук міського голови Андрія Найди.

  Нова структура замінила громадське формування «Міська варта», яке проіснувало в Калуші майже 20 років. Інспекції допомагатимуть двоє муніципальних поліцейських. Місто планує закупити додатковий поліцейський автомобіль

  Міський голова Калуської громади Андрій Найда зазначив, що існувала потреба реформувати «Міську варту» у зв’язку з тим, що вона не виконувала на повну силу свої обов’язки. Громадське формування недостатню увагу приділяло забезпеченню правопорядку в місті, пишуть “Вікна”.

  “Ми захотіли покласти край цьому. Ми побачили, що у нас є недоліки як у сфері благоустрою, так і в сфері охорони порядку та паркуванню. Так, через ці неправильні паркування ми часто нищимо наші елементи благоустрою, тому слід з цим наводити порядок”, – розповів міський голова.

  Фактично колишню «Міську варту» дещо оновили, переформатувавши її в муніципальну інспекцію. Штат працівників майже залишився таким, як і був. Проте новій структурі надали дещо більше повноважень.

  Наразі підписали меморандум з поліцією, який передбачає те, що в місті будуть двоє муніципальних поліцейських. Для зручності та ефективності в роботі планують закупити додатковий поліцейський автомобіль. Муніципальні поліцейські будуть співпрацювати з муніципальною інспекцією, на місці накладаючи адміністративні штрафи та стягнення.

  Начальник відділу муніципальної інспекції управління з питань надзвичайних ситуацій Михайло Костельний розповів, що новостворений відділ муніципальної інспекції перед собою ставить виконання трьох основних завдань: охорона громадського порядку, забезпечення виконання правил щодо благоустрою та інспекція з паркування.

  Михайло Костельний зазначив, що по суті нова структура повинна дублювати функції поліції. Однак права муніципальної інспекції дещо обмежені. Це буде профілактична робота та недопущення правопорушення.

  Начальник відділу муніципальної інспекції акцентував увагу на проблемі з паркуванням в місті, яку незабаром будуть обов’язково вирішувати, запроваджуючи нові форми роботи.

  “Я проїхався по Калуші і знайшов лише три чи чотири знаки «Зупинка заборонена», а їх треба набагато більше. Хоча мешканці будуть заперечувати, що нема місць для паркування, але є певні правила. Так у кожному місті і за кордоном є дефіцит місць і проблеми з паркування. Але є правило трьох «п»: політика правильного паркування. Наше завдання — організувати все правильно. Ми будемо вносити зміни до правил благоустрою, розробимо правила паркування в Калуші”, – запевнив Михайло Костельний.

  До теми: У Франківську затримали підлітків, які нюхали клей і хуліганили (фото)

  Основні функції трьох інспекторів з паркування, — це здійснення фото- та відеофіксації правопорушень в частині додержання правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів. Перед початком виходу на маршрути в місті проводитимуть інформаційно-роз’яснювальну роботу серед водіїв та автовласників щодо недопущення правопорушень.

  Завідувачка сектору з охорони громадського порядку відділу муніципальної інспекції Тетяна Ткачук розповіла, що основними завданнями її сектору буде попередження, профілактика правопорушень і дотримання громадського порядку. Наразі відділ має 11 інспекторів, які посилено патрулюватимуть по місту, здійснюючи профілактику правопорушень.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!