Митрополит Епіфаній заявив, що більшість українців може перейти на святкування Різдва 25 грудня

 • Більшість українців може перейти на святкування Різдва 25 грудня. Про це заявив Митрополит Київський та всієї України Епіфаній.

  Він спрогнозував, що перехід України на святкування Різдва не 7 січня, а 25 грудня, відбуватиметься протягом 10 років, пише Уніан.

  “Ми покликані проводити, найперше, просвітницьку роботу. Ми святкуємо 25-го, просто за різними календарями. Так, цю помилку треба буде виправити”, – зазначив Епіфаній.

  Як відомо, 7 січня Різдво Христове святкують за юліанським календарем, так званим “старим стилем”. А 25 грудня Різдво святкують за сучасним григоріанським чи новоюліанським календарем.

  Митрополит Епіфаній сказав, що він підтримує святкування Різдва за новоюліанським календарем. Він виступає за перенесення свята на 25 грудня, проте вважає, що цей процес має бути ненав’язливим, поступовим.

  За словами глави Православної церкви, громадян України вже намагаються розділити. Українців хочуть сварити через мовне питання, через релігію, а різке перенесення ще й цього свята – не найкращий варіант. Саме тому він прогнозує, що перехід на святкування Різдва у грудні буде проходити протягом 10 років.

  Проте термін цього переходу може бути іншим. Митрополит зазначив, що чітку дату назвати важко. Також Епіфаній каже, що на нинішні Різдвяні свята храми спочатку (25 грудня) будуть “порожніми”, а ось 7 січня будуть “повними”.

  “Це найбільше пов’язано з традиціями всередині. Ми вже говорили і аналізували. Хоча в цьому році я спостерігаю, що немає такої активної хвилі обговорення святкування Різдва Христового. В минулі два роки, чи це було штучно створено, я пригадую, що в позаминулому році запустили мої цитати про те, що я не проти, а я насправді не проти переходу. Але щоб це відбулося правильно. Треба мудро діяти”, – заявив він.

  Читайте також: Митрополит Епіфаній освятив новий храм на Івано-Франківщині (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!