На базі онкодиспансеру відкрили лапароскопічну операційну

 • З ініціативи ІФНМУ на базі онкодиспансеру відкрили лапароскопічну операційну.

  27 жовтня з ініціативи кафедри онкології ІФНМУ на базі онкодиспансеру урочисто відкрили лапароскопічний кабінет, де здійснюватимуть надсучасні оперативні втручання. Одразу після відкриття відбулася перша лапароскопічна операція – діагностичне хірургічне втручання у пацієнтки з підозрою на рак яєчників.

  Як зауважує професор кафедри хірургії ПО Василь Скрипко, відкриття такої операційної на базі обласного онкодиспансеру є справжнім переворотом в онкології Прикарпаття, інформує ДОЗ.

  Операційний лапароскоп дозволяє без розрізу проводити хірургічні втручання. На сьогодні в країнах Європи та в США більшість пацієнтів оперують лише лапароскопічно. «Такий метод дозволяє зменшити термін перебування пацієнта в лікарні, – пояснює завідувач кафедри онкології Анна Крижанівська. – Окрім цього, лапароскопічний спосіб дає можливість здійснити чітку діагностику поширення онкопроцесу, часом навіть відмовитися від непотрібних операцій. Також медики зможуть прицільно видалити всі пухлинні вогнища з мінімальною травмою для пацієнта. Адже дуже часто після хірургічних втручань стан хворого настільки ослаблений, що лікарі змушені відтермінувати хіміотерапію».

  Вартість обладнання становить близько півмільйона гривень. Придбати техніку вдалося великою мірою за рахунок коштів, зароблених завдяки багатоцентровим міжнародним дослідженням завідувача кафедри онкології Анни Крижанівської.

  «ІФНМУ вкотре демонструє, що працює спільно з практичною охороною здоров’я, – зазначив ректор Микола Рожко. – Лапароскопічний кабінет відкрили не лише для наших науковців і студентів, але й для практичних лікарів».

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!