На дільниці у Рожнятівському районі зіпсували усі бюлетені штампом «Вибув»

Сьогодні, 31 березня, в країні відбуваються вибори Президента України.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, на дільничій виборчій комісії № 260639, що у селі Князівськ, Рожнятівського району, члени комісії зіпсували усі 690 бюлетеней, поставивши позначку «Вибув» напроти прізвища кандидата Олександра Мороза.

Помилку оперативно виправили, ситуацію перевіряє поліція, повідомила всеукраїнська громадська організація ОПОРА.

Інцидент трапився напередодні виборів. Як повідомив ОПОРІ Віталій Гринишин, голова ОВК №86 (Долина), центральна виборча комісія надіслала нові бюлетені, усі виборці, зареєстровані на ДВК № 260639, зможуть проголосувати вчасно.

«Помилку виявили вчора зранку. Я написав пояснювальну записку ЦВК. У нас о 6:00 ранку було засідання, з Києва доставили бюлетені, ми їх передали і дільниця працює. Зіпсуті бюлетені визнані недійсними», – сказав Віталій Гринишин.

Як пояснює Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами на Івано-Франківщині, згідно частини 7 статті 72 Закону «Про вибори президента України», якщо ЦВК скасовує реєстрацію кандидата на посаду Президента у період виготовлення бюлетенів або після їх виготовлення, то ЦВК може прийняти рішення про внесення змін до бюлетеня. Це рішення передається окружним виборчим комісіям для внесення відповідних змін дільничними виборчими комісіями. Такі зміни до виборчих бюлетенів вносяться членами ДВК з використанням штампа «Вибув» на засіданні дільничної виборчої комісії. Вносити зміни до виборчого бюлетеня без рішення ЦВК забороняється.

«Оскільки ЦВК не приймала рішення про внесення змін до бюлетенів, ставити штамп «Вибув» члени ДВК не мали права. Крім того, офіційно реєстрацію кандидата Олександра Мороза не скасовували. Також варто зазначити, що для скасування реєстрації кандидатів після 7 березня є вичерпний перелік причин, викладений у Законі, серед яких немає публікації в соціальній мережі», – каже Богдан Морикіт.

Поліція проводить перевірку ща цим  фактом.

Нагадаємо: У Калуші журналіста не пускали на дільницю, а у Франківську невідомі дзвонять людям

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!