На Франківщині дослідили воду, яку п’ють діти у школах і садочках

 • Небезпечних показників у воді, яку п’ють діти в освітніх закладах області, цьогоріч не зафіксували.

  Про це “Суспільному” повідомила головна спеціалістка ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Леся Семанчук.

  Якість питної води у дитячих садках і школах Прикарпаття перевіряють щонайменше раз у два роки. Цьогоріч Івано-Франківська державна регіональна лабораторія Держпродспоживслужби дослідила 184 проби питної води, які були відібрані в закладах освіти.

  “Цього року в нас було 13 проб питної води, яка не відповідала по фізико-хімічних показниках у таких тергромадах: Городенківська, Тлумацька, Войнилівська, Рогатинська, Гвіздецька та Ямницька”, — перелічила Леся Семанчук.

  Працівники Держпродспоживслужби досліджували воду й на наявність мікробіологічних показників. Відповідні відхилення від норми зафіксували у семи пробах питної води. Зокрема, в закладах освіти Більшівцівської, Долинської та Рожнівської тергромад.

  “Дуже небезпечних показників не знайшли. Те, що не відповідало нормі, безпосередньої загрози здоров’ю дітей не несе. Але все одно вода повинна бути гарантованої якості… Тому таку воду без кип’ятіння пити не можна”, — каже Леся Семанчук.

 • Керівникам закладів, де виявили порушення якості питної води, надали припис. Також фахівці Держпродспоживслужби зауважили, що за останні роки відчувається тенденція до покращення якості питної води у школах і садках області.

  До теми: Стало відомо, де у криницях на Франківщині переважає вміст нітратів у воді

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!