На Франківщині горять проводка, запобіжники і лічильники: як лишитися зі світлом

 •  
  Все частіше причиною відсутності світла в оселях стають не тільки графіки погодинних чи аварійних вимкнень, але й неправильна споживацька поведінка після відновлення електропостачання.
   
  Про це повідомляють на сторінці “Прикарпаттяобленерго”. 
   
  Як правило, коли подають світло, споживачі намагаються відразу ввімкнути всі електроприлади. Це і спричиняє масові аварійні випадки у мережі. Горить не тільки проводка, але й запобіжники та дефіцитні масляні вимикачі у трансформаторних підстанціях та розподільчих пунктах.
   
  Все частіше через перевантаження електромереж виходять з ладу лічильники в домівках споживачів, а загорання створює потенційну небезпеку для життя.
   
  “Наразі 80% виїздів аварійних бригад пов’язані з ліквідацією вимкнень внаслідок перевантаження мереж. Тільки за минулий тиждень бригадам ОВБ філії «Центральна» довелося ліквідувати 89 аварійних випадків. Лише в день доводиться здійснювати заміну 6-10 запобіжників та інших комплектуючих енергообладнання, які виходять з ладу через пікове навантаження на мережу внаслідок одночасного увімкнення споживачами усіх електроприладів в перші хвилини відновлення енергопостачання”, – йдеться у повідомленні. 
   
  Час відновлювальних робіт, залежно від складності у кожному окремому випадку, може тривати і до 12 годин. Є ще проблема із запчастинами, які виходять з ладу. Їхні запаси на складах закінчуються, а нові замовлення доводиться чекати тижнями, зважаючи, що більшість виробників географічно знаходяться в областях, де ведуться бої.
   
  У “Прикарпаттяобленерго” наголошують, що вихід один – штучно не створювати аварійних ситуацій. Для цього радять дотримуватися таких правил:
  1. На час стабілізаційного відключення електроенергії вимикати з розетки всі енергоємні прилади (пральні машини, електрочайники, бойлери, електроплитки тощо).
  2. Вимикати світло в приміщеннях, якими не користуєтеся.
  3. З появою світла не вмикати одночасно всі енергоємні прилади. Користуйтеся ними почергово. Скористались одним – вимкнули, під’єднали інший.
  4. Якщо енергоємні прилади мають таймер, то варто скористатися цим. Запрограмуйте їхнє включення в роботу в нічний час з 0:00 до 6:00.
  5. Вмикати електродвигуни та помпові станції через 20-30 хвилин після появи електроенергії. Ці прилади дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску.
  6. Утримуватися від використання зовнішнього освітлення фасадів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення.
   
   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!