На Франківщині медики вчать ходити на протезах військового, який пережив важке поранення і кому

 •  
  7 років захисник воював на різних напрямках – Червоний Жовтень, Піски, Зайцеве, Гранітне, Богданівка, Калинове, Слобода-Кухарська.
   
  Про історію військового розповіли на сторінці Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківської міської ради, передає “Галицький кореспондент”.
   
  Вадиму Федорову 30 років. Родом із села Цибулеве, що на Кіровоградщині, яке славиться тим, що колись там загинув козак Мамай.
   
  Своє перше поранення боєць отримав під Горлівкою 14 березня 2021 року в День добровольця:
   
  «Куля влучила правіше хребта й вилетіла через плече. Потім треба було пройти реабілітацію, але я відмовився та поїхав на фронт, щоб далі воювати. Я займався важкою атлетикою та бодібілдингом, тому самостійно зміг відновити фізичну форму».
   
  Коли почалась повномасштабна війна, Вадим Федоров перебував у місті Ковель Волинської області, що біля кордону з Білоруссю. Там військові облаштували блокпости та чекали на ворога. Але після нападу на столицю він був одним із тих захисників, які місяць обороняли та відвоювали тоді Київську область.
   
  Потім боєць очікував ротації на Донбас на Житомирщині. Тоді ворожа ракета знищила ешелон з військовою технікою бригади Вадима. Далі була поїздка на схід у Бахмут. В той час військові два тижні перебували під постійними обстрілами від ворожого танку, пригадує Вадим.
   
  «Потім мій взвод зайшов на броні, аби підсилити 30 бригаду, де я, командир 1 штурмової групи, і командир 2 штурмової групи Денис Грицик видвинулися до окопів», – розповідає захисник.
   
  Саме тоді, 8 червня 2022 року, Вадим отримав тяжке поранення:
   
  «По нас відкрили вогонь з усіх сторін. Старший прийняв рішення відступити на ВОП і точно розприділити, як зайти і штурмонути наші окопи, які зайняв ворог. Під час перебігання до ВОПу я, як командир, переживав за свою групу, тому повертався за хлопцями двічі і сам недобіг 5 метрів до укриття, отримав удар у спину. Поруч зі мною розірвався танковий снаряд і я відлетів від удару».
   
  Далі була повна темрява:
   
  «Коли прийшов до тями, то лежав скручений і не міг ні встати, ні руки підняти. Біль була жахлива. Чув, що мої хлопці із 30 бригади біжать під обстрілами, аби мене витягти і забрати. Занесли мене в підвал, зробили уколи і наклали джгути”, – згадує Вадим Федоров.
   
  «Ніколи не забуду той білий москвич, на якому мене вивозили. В мене було майже 2 метри росту. Коли сідав у машину, то ноги у мене ше на пів метра виглядали, повністю побиті осколками. В госпіталі я відключився на тиждень. Коли прокинувся, то не знав хто я і де. Але набрав повні легені повітря і зрозумів, що живий… », – пригадує захисник України.
   
  Вадим Федоров каже, що потойбіччя існує: «В комі я бачив дивні речі, які словами не передати. Був у різних місцях і все відчував на собі». Розповідати про ці видіння Вадим не хоче, однак, переконує, що людська душа продовжує жити після фізичної смерті.
   
  Військовий боровся за своє життя: «Лікарі мені тоді сказали, що при такому пораненні хтось інший був би помер, але оскільки я спортсмен, то я не здавався».
   
  Три місяці Вадим лежав і не міг рухатись, але з вересня 2022-го сів на візок. У нього тоді від тяжкого удару відказали навіть нирки, тому прийшлось робити гемодіаліз. Далі був тяжкий шлях лікування, протезування в Сполучених Штатах.
   
  Зараз ціль у Вадима – ходити на протезах. Для цього після повернення з США йому провели також операцію на руці в ЦМКЛ.
   
  «У Вадима був незрослий перелом лівої ліктьової кістки. А для того, щоб могти ходити на протезах, важливо, щоб функція рук була бездоганною», – пояснює завідувач відділення травматології, ортопедії і реконструктивної та пластичної хірургії Степан Зелик.
   
  Тому Вадиму провели металеостеосинтез із кістковою пластикою.
   
  «Здійснили трансплантацію частини його клубової кістки, аби замістити дефект на місці перелому ліктьової кістки», – розповідають лікарі Степан Зелик та Андрій Стуй.
   
  Операція довго тривала, але пройшла успішно. «Коли загоїться перелом і відновиться функція руки, Вадим зможе більш впевнено ходити на протезах», – говорять лікарі.
   
  Розплочала працювати над відновленням Вадима і мультидисціплінарна команда наших лікарів-реабілітологів. Ерготерапевти займаються відновленням функцій руки, а фізичні терапевти навчають захисника ходьбі на протезах, займаються укріпленням м‘язів тулуба. Використовується ударно-хвильва терапія для запобігання стійкого фантомного болю.
   
  «Морально-вольові якості, бажання у Вадима на високому рівні. Тому все буде добре», – говорить лікар ФРМ Сергій Тамазликар.

  Нагадаємо, у Франківську за технологією 3D-друку розробили протез для військового, який втратив долоню

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!