На Франківщині планують відремонтувати 10 харчоблоків

 • 10 навчальних закладів Івано-Франківщини отримають фінансування за програмою “Спроможна школа” на ремонт харчоблоків.

  Про це Суспільному повідомив заступник керівника департаменту освіти Андрій Сташків, пише “Галицький кореспондент“.

  За його словами, за програмою “Спроможна школа” було приблизно 100 заявок з області.

  “Усі, хто подавався за програмою “Спроможна школа” на ремонт харчоблоків, отримають гроші. Це – 10 освітніх закладів, які отримають фінансування за цією програмою. Там були свої критерії, працювала комісія при Міністерстві освіти, але всі заявки задовольнили”, – повідомив заступник керівника департаменту освіти.

  Андрій Сташків додав, що усі оновлення шкільних їдалень відбуваються лише за умови співфінансування з місцевих бюджетів.

  “Через те, що саме забезпечення матеріально-технічної бази і ремонт харчоблоків належить до повноважень органів місцевого самоврядування, тому використання грошей, які надходять з державного бюджету, обов’язково здійснюється із співфінансуванням. Цього року за інформацією, яку ми зібрали, приблизно 10 млн гривень мають виділити в громадах з місцевих бюджетів на ремонт харчоблоків, тобто додатково до тих грошей, які будуть виділені із державного бюджету”, – пояснив Сташків.

  За його словами, зараз на Прикарпатті продовжують реформувати шкільне харчування. А гроші, які спрямовували у 2020 році, повністю освоїли. Однак їх було замало, бо в області працює 650 шкіл, а багато із них потребують ремонту.

 • “Ці гроші — 8,6 млн з місцевого та 14 млн з державного бюджетів — мали цільове призначення. Насамперед, вони були на оновлення матеріально-технічної бази, на ремонти, на закупівлю нового обладнання, на навчання кухарів, які проводив наш департамент, — говорить Андрій Сташків. — Кожна громада і кожен район подавали відповідні заявки. Подали приблизно 136 заявок щодо ремонту харчоблоків, з них профінансували 104. 22 заявки, які не профінансували, мали невідповідність документації і відсутність тих критеріїв, які стояли у відповідних постановах Кабінету Міністрів”.

  Одним із закладів на Прикарпатті, який зможе оновити харчоблок, є ліцей № 10 в Івано-Франківську. Саме цей заклад визначений комісією Міністерства освіти в програмі “Спроможна школа”. Про це Суспільному повідомила заступниця начальника міського департаменту освіти і науки Наталія Микула.

  “Ліцей № 10 став переможцем цієї програми. Там – більше 700 тис. грн. Майже 1 млн виділять на закупівлю технологічного обладнання для харчоблоків”, – зауважила Наталія Микула.

  Нагадаємо, на підтримку реформи шкільного харчування виділять 400 мільйонів

  фото ілюстративне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!