На Франківщині розпочалась кампанія з вакцинації диких тварин від сказу

 • 8 вересня на Прикарпатті стартувала кампанія з пероральної вакцинації диких тварин від сказу. Вона триватиме до 11 вересня,

  Про це “Суспільному” повідомив начальник управління безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в області Іван Васьків.

  За його словами, загалом планують розповсюдити 307 тис. 100 доз вакцини, якою охоплять територію всієї області: її лісові, мисливські і польові угіддя, тобто землі поза межами населених пунктів. Це — приблизно 12 тис. км².

  “Це — приманка у вигляді сірникової коробки, всередині якої є блістер із вакциною. Її виготовили з м’ясо-кісткового борошна, яке якраз приваблює диких тварин з’їсти вакцину”, — розповідає Іван Васьків.

  Приманки з ліками проти сказу на території Івано-Франківщини розповсюджують на чотирьох літаках. Лікарський засіб загалом є безпечним для людей і тварин, втім його краще не торкатися, каже Іван Васьків.

  “Якщо людина бачить таку приманку десь у полі, рекомендують, щоб вона її не чіпала, не рухала і не пересувала. Якщо випадково приманка впаде на територію особистого селянського господарства, що може траплятися, якщо обійстя розташоване на окраїні населеного пункту, тоді рекомендують, щоб людина у рукавицях цю приманку з території свого господарства перенесла на місце, де її може спожити дика тварина”, — розповідає начальник управління безпечності харчових продуктів і ветеринарної медицини Держпродспоживслужби в області.

 • Кампанію з вакцинації проводить компанія, яка виграла тендер. Фінансують її за гроші державного бюджету.

  Нагадаємо, у селі на Калущині ввели карантин через собачий сказ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!