Неякісне харчування і благодійні внески: на Франківщині виявили порушення у паліативно-хоспісному відділенні лікарні

 • Працівники Офісу омбудсмана виявили недостатнє та неякісне харчування, відсутність доступу до свіжого повітря та “благодійні внески” у паліативно-хоспісному відділенні Яблунівської лікарні.

  Про це повідомили на сторінці Офісу омбудсмана, пише “Галицький кореспондент”. 

  На час інспекції у відділенні, розрахованому на 15 місць, перебував 21 пацієнт, з них четверо – переселенці.

  Тяжкохворі не були забезпечені необхідною кількістю засобів догляду, особистої гігієни та реабілітації.

  Також пацієнти скаржилися на біль, придбання ліків за власні гроші, недостатнє й неякісне харчування. Деякі з них розповіли, що перебувають у цьому відділенні кілька років і не пригадують, коли востаннє були на вулиці на свіжому повітрі.

  “Пацієнти повідомили, що частину власних грошей віддають у відділення. Медичний персонал пояснив, що “це благодійні внески, які використовують на придбання мийних засобів та засобів для прання й прибирання, збору сміття, придбання лампочок, фіранок на вікна, кранів для умивальників, змішувачів, побутової техніки тощо”, — повідомили в Офісі омбудсмана.

  Окрім цього, в закладі відсутні кнопки виклику медперсоналу, належне меблювання, радіоприймачі та телевізори для доступу до інформації.

 • “Варто зазначити, що Яблунівська лікарня не внесена до спроможної мережі закладів охорони здоров’я відповідного госпітального округу”, – йдеться у повідомленні.

  За результатами перевірки представники Офісу омбудсмана готують звіт та листи реагування, які направлять до уповноважених органів управління та контролю об’єкта моніторингу.

  Читайте також: Франківські медики врятували руку дівчинці, яка впала з висоти

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!