На Франківщині зафіксували перший випадок лептоспірозу

 •  В січні 2019 року в Івано-Франківській області зареєстровано перший випадок лептоспірозу. Причиною захворювання стало вживання немитого яблука, яке ймовірно було забруднене виділеннями миші.

  За даними лабораторії особливо небезпечних інфекцій в 2018 році встановлено, що майже 5,0% мишей, які були відловлені в населених пунктах області та досліджені в лабораторії, були інфіковані лептоспірами,- про це йдеться на сайті державної установи “Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”

  “Протягом 2018 року в області зареєстровано 31 випадок лептоспірозу, три з яких завершились летально. В переважній більшості захворювання протікало з важкими ускладненнями та лікуванням в реанімаційних відділеннях. Вперше в області зареєстовано захворювання на лептоспіроз в дитини семи років: спровокувала захворювання немита грушка”,– йдеться в повідомленні.
   До 45,0% випадків захворювань пов’язані з порушенням гігієни при догляді за тваринами, виконанні господарських робіт в приміщеннях, які заселені мишовидними гризунами. Майже 10,0% випадків повязані з вживанням їжі, контамінованої виділеннями гризунів.
  Також сприяло виживанню лептоспір в довкіллі дощове літо 2018 року. Тому 35,5% хворих інфікувалось лептоспірами під час купання в ставках та рибалки (в 2017р. – 27,8%).
  Основний шлях проникнення лептоспір в організм людини, через ушкоджену шкіру та слизові оболонки.
  У обласному лабораторному центрі  кажуть, що профілактика полягає в знищенні мишовидних гризунів, захисті водоймищ від забруднення виділеннями гризунів, свійських та сільськогосподарських тварин.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!