На Франківщину для хворих на COVID-19 привезли додатково 8 тонн кисню

 • На Прикарпатті триває боротьба із захворюваністю на коронавірус та вакцинальна кампанія.

  Сьогодні, 3 листопада, в Івано-Франківській обласній державній адміністрації відбувся брифінг щодо захворюваності прикарпатців на COVID-19 та проведення вакцинації.

  Брифінг відбувся за участі голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук, керівника Департаменту охорони здоров‘я Ігоря Дмитренка та заступницею генерального директора ДУ «Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ» Тетяною Джус.

  Ігор Дмитренко каже, що є заклади, які, в разі потреби, додатково прийматимуть хворих на ковід.

  «Також всі заклади, які включені в програму по боротьбі з коронавірусом, забезпечені медичними виробами на трьохмісячний термін. Вакцина є і кожного тижня приїжджає, і ми швидко розподіляємо її. Чим більше краян провакцинуються, тим швидше поборемо захворюваність», – зазначає Дмитренко.

  Тетяна Джус каже, що якщо відчули симптоми хвороби, зволікати зі зверненням до медиків не можна.

  «Чим швидше ви звернетесь, то є велика ймовірність, що уникните ускладнень, пролікуєтесь і будете здорові. Вакцинація – це єдиний засіб. Йдучи на пункти щеплення, беріть бабусю і дідуся, це та верства населення, яка найменш захищена від хвороби. А вакцина – спосіб їх захистити», – говорить Джус.

  За її словами на сьогодні тільки 3% захворілих вакциновані, а серед госпіталізованих таких лише 0,5%. Заступниця нагадує також про носіння масок і миття рук.

 • На запитання, яка ситуація з киснем в області, Ігор Дмитренко зауважує, що з Черкас машина привезла 8 тонн кисню.

  «Ситуація складна, але контрольована», – каже він.

  Щодо вакцинації дітей, то область до цього йде. Чекають розпорядження МОЗ, а вакцинуватимуть дітей після консультації з лікарем. Як каже Дмитренко, найкращою вакциною для імунізації дітей є Pfizer.

  До теми: антирекорд: 20 прикарпатців померли від коронавірусу за минулу добу

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!