На Херсонщині росіяни публічно стратили медсестру за вигук «Скадовськ – це Україна»

 • Російські загарбники в окупованому Скадовську Херсонської області публічно стратили 56-річну місцеву мешканку, медсестру Тетяну Мудренко, за вигук “Скадовськ – це Україна!”

  Про це повідомляє “Українська правда”, посилаючись Financial Times із посиланням на свідчення сестри страченої жінки Наталі Чорної.

  Мудренко працювала медсестрою та активно протестувала проти російської окупації.

  Один з останніх конфліктів стався на початку жовтня, коли вона відчитала українських поліцейських за співпрацю з російськими військовими і вигукнула: “Скадовськ – це Україна!”

  За свідченнями очевидців, після цього жінку та її цивільного чоловіка, 60-річного Анатолія Орєхова, затримали.

  15 жовтня Чорній повідомили, що її сестра мертва.

  Жінка зателефонувала сестрі Мудренко і повідомила, що “Таню повісили. Їй щось влили в рот, а потім повісили перед будівлею суду”.

 • Цивільного чоловіка Мудренко Орєхова звільнили, у нього була зламана рука і сліди побоїв. Йому дозволили поховати дружину. Після похорону він знову зник.

  Чорна зазначила, що зателефонувала в місцевий морг, проте з жінкою відмовилися говорити. А через деякий час їй все ж надіслали свідоцтво про смерть сестри, де причиною було названо “механічну асфіксію”.

  Як зазначає FT, деякі деталі, пов’язані з імовірним викраденням і смертю Мудренко, неможливо було перевірити, оскільки вони відбувалися в зонах, недоступних для західних журналістів.

  При цьому видання проаналізувало свідоцтво про смерть Мудренко, а також слова місцевих жителів та очевидців, які підтверджують свідчення Чорної.

  Читайте також: Окупанти провокують екологічну катастрофу на Херсонщині, у воді до 10 тонн пального

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!