На Івано-Франківщині зможуть лікувати спінальну м’язову атрофію

 • Івано-Франківська обласна державна адміністрація підписала Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю із швейцарською фармацевтичною компанією “Рош Україна”.

  У рамках цього Меморандуму планується реалізувати проєкт із покращення медичної допомоги пацієнтам з орфанною нервово- м‘язовою хворобою – спінальна м’язова атрофія (СМА).

  Під час зустрічі із головою облдержадміністрації Віталієм Федорівим сторони обговорили основні напрямки майбутньої співпраці у напрямку охорони здоров’я, зокрема готовність компанії “Рош” надати патогенетичне лікування тим пацієнтам Івано-Франківської області, які мають найтяжчий перебіг СМА та створення на базі Галицької Центральної районної лікарні (ЦРЛ) центру лікування нервово-м’язових захворювань, який візьме на себе і лікування пацієнтів із СМА.

  «Декілька років я працював у департаменті охорони здоров’я і часто бачив батьків дітей з цим захворюванням. Звичайно, що можливості Івано-Франківського обласного бюджету та місцевих бюджетів вкрай обмежені, а лікування окремих орфанних хвороб може сягати біля мільйона гривень. Тому будь-яка допомога пацієнтам з боку бізнесу дуже вітається. Ми, зі сторони адміністрації, також докладаємо багато зусиль щодо цього напрямку»,- наголосив Віталій Федорів.

  Зараз компанія “Рош” працює над тим, щоб робити більше інновацій, і, водночас, знизити вартість цих інновацій для системи охорони здоров’я.

  «Ми розробляємо інноваційні препарати, які допомагають пацієнтам з важкими хворобами та докладаємо максимум зусиль, щоб пацієнти швидше отримали доступу до цих ліків. Тож сподіваємося на плідну співпрацю у покращенні медичної допомоги в Івано-Франківській області пацієнтам зі СМА та іншими важкими хворобами”, – зазначив керівник відділу з розробки та розвитку комерційних програм компанії “Рош Україна” Твартко Доліч.

  Читайте також: В Івано-Франківську представили нового очільника департаменту охорони здоров’я ОДА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!